Президентом Словенії вперше стане жінка

Новости
15.11.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Правозахисниця та колишня юристка
ПОДЕЛИТЬСЯ

Ліберальна правозахисниця Наташа Пірц Мусар здобула перемогу у другому турі голосування та стане наступним президентом Словенії. Кандидатуру юристки підтримали 54% виборців. Її опонентом у цій боротьбі виступив правий політик та ексміністр закордонних справ Андже Логар.

Пірц Мусар хоче подолати глибокий розкол між лівими та правими у двохмільйонній альпійській країні: “Моїм першим завданням буде розпочати діалог між усіма словенцями”.

Ця подія істотно посилює ліберальний блок країни після перемоги лівоцентристської коаліції на парламентських виборах у Словенії у квітні.

"Я все життя відстоювала ті ж самі ціннісні орієнтири: демократію, права людини, толерантність. Досить мати справу з минулим. Багато чого необхідно зробити в майбутньому", – заявила вона.

Голова держави у Словенії виконує здебільшого представницькі функції. Однак президент є головнокомандуючим збройними силами, а також призначає кількох вищих посадових осіб, у тому числі голову центрального банку.

Наташа Пірц Мусар – словенська адвокатка й авторка книг, колишня уповноважена з питань інформації, журналістка. Найбільш відома своїми рішеннями та книгами про свободу інформації, юридичними висновками та гучними судовими справами, у яких вона представляла уродженку Словенії Меланію Трамп (дружину Дональда Трампа), політичну партію соціал-демократів та інших відомих клієнтів.

Читайте також: На честь звільнення Херсона, з мрією про Сімферополь: "Укрзалізниця" та UNITED24 запускають квитки на перші потяги до деокупованих міст

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
02.12.2022
Ruslan Baginskiy
"The hat". Crystal Edition
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).