PinchukArtCentre представив літературну програму «Біль пам’яті»

Новини
12.08.2016
ТЕКСТ: Настя Калита
ПОДЕЛИТЬСЯ

З 15 до 21 серпня PinchukArtCentre запрошує на серію лекцій, дискусій, читань, зустрічей із письменниками і журналістами, екскурсій та кінопоказів y рамках літературної програми «Біль пам’яті». Ця програма, як і виставка «Втрата. Спомин про Бабин Яр», збігається у часі з вшануванням жертв Бабиного Яру. «…Жоден суспільний злочин не лишається таємним… – наголошує у документальному романі

ПОДЕЛИТЬСЯ

Screen Shot 2016-08-12 at 16.27.34

З 15 до 21 серпня PinchukArtCentre запрошує на серію лекцій, дискусій, читань, зустрічей із письменниками і журналістами, екскурсій та кінопоказів y рамках літературної програми «Біль пам’яті». Ця програма, як і виставка «Втрата. Спомин про Бабин Яр», збігається у часі з вшануванням жертв Бабиного Яру.

«…Жоден суспільний злочин не лишається таємним… – наголошує у документальному романі «Бабин Яр» письменник Анатолій Кузнєцов. – Можна спалити, розвіяти, засипати, затоптати — але ж лишається ще людська пам’ять. Історію не можна ошукати, і що­-небудь приховати від неї — неможливо».

Якщо вважати, що великі потрясіння знаходять своє відображення в літературі тільки через десятиліття, то українська література ще тільки підступається до тем Бабиного Яру і Голокосту. Поза тим у цих важких сторінках української і світової історії, замовчаних, забутих, переписаних, до кінця не з’ясованих, сьогодні важливо бачити не минуле, а наше сьогодення.

Саме такою є головна ідея нової літературної програми «Біль пам’яті», яку організовує PinchukArtCentre напередодні 75-­х роковин перших розстрілів у Бабиному Яру в рамках міжнародного виставкового проекту «Втрата. Спомин про Бабин Яр».

Про силу і безсилля літератури, колективну пам’ять і суспільну амнезію з 15 до 21 серпня ми будемо говорити з німецькою письменницею Катею Петровською, російським журналістом Олексієм Кузнєцовим, режисером Сергієм Буковським, перекладачами Марком Бєлорусцем і Петром Рихлом, поетами Маріанною Кіяновською та Борисом Херсонським, культурологом Тарасом Возняком, істориками Андрієм Павлишиним, Ігорем Щупаком та іншими.

Кураторка літературної програми – журналістка Тетяна Терен.

Участь безкоштовна. Зважаючи на обмежену кількість місць у залі, необхідно попередньо зареєструватись.

Календар заходів у рамках літературної програми PinchukArtCentre «Біль пам’яті»:

15 серпня (понеділок):

18:00 Лекція літературознавця Євгенія Стасіневича «Голокост і (не)можливість літератури». Локація: відеолаундж на 6 поверсі PAC.

19:30 «Мак і пам’ять»: переклади з Пауля Целана. Учасники: перекладачі Марк Бєлорусець і Петро Рихло. Локація: відео­лаундж на 6 поверсі PAC.

16 серпня (вівторок):

19:00 Лекція літературознавця Ростислава Семківа «Канон сильних жінок: Олена Теліга в українській літературі». Локація: освітня кімната PAC на 5 поверсі.

17 серпня (середа):

18:00 Лекція письменника Олександра Ірванця «Спілкування перекладача з Янушем Корчаком». Локація: Кловський ліцей No 77, Музей пам’яті Януша Корчака (вул. Шовковична, 25, 3 поверх).

20:00 Дискусія «Бабин Яр: пам’ять і забуття» (у партнерстві з видавництвом «Дух і Літера»). Учасники: Костянтин Сігов, Андрій Павлишин, Анна Прохорова, Анатолій Подольський, Тарас Возняк. Модератор — Леонід Фінберг. Локація: відео­лаундж на 6 поверсі PAC.

18 серпня (четвер):

19:00 Зустріч із письменницею Катею Петровською (Німеччина). Локація: 3 поверх, зала із проектом «Пентесілея IV» художниці Берлінде де Брьойкере.

19 серпня (п’ятниця):

18:00 Лекція історика Ігоря Щупака «Відлуння Голокосту і сучасна війна в Україні». Локація: освітня кімната, 5 поверх PAC.

19:30 Зустріч із журналістом Олексієм Кузнєцовим, сином автора документального роману «Бабин Яр» Анатолія Кузнєцова (Росія). Модератор – Юрій Макаров. Локація: зала виставки «Трансформація», 4 поверх PAC.

20 серпня (субота):

12:00 Екскурсія Бабиним Яром із києвознавицею Юлією Смілянською.

16:00 Показ документального фільму Сергія Буковського «Назви своє ім’я».

17:30 Обговорення фільму та зустріч із режисером. Локація: відео­лаундж на 6 поверсі PAC.

21 серпня (неділя):

17:00 Поетичні читання «Глибини пам’яті». Учасники: Григорій Фалькович, Маріанна Кіяновська, Наталка Білоцерківець, Ія Ківа, Борис Херсонський, Мирослав Лаюк. Локація: Бабин Яр, поруч із пам’ятником «Менора».

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
17.05.2024
Marc-Antoine Barrois
Аромат для жінок і чоловіків Tilia
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).