«роздІловІ: ЩАСТЯ не оминеш»

Новости
09.02.2017
ТЕКСТ: Настя Калита
ПОДЕЛИТЬСЯ

«роздІловІ: Щастя не оминеш» — таку назву матиме перший альбом проекту «роздІловІ», що з численними метаморфозами існує з 2012 року і поєднує поезію Сергія Жадана, музику Олексія Ворсоби і Влада Креймера, візуалізацію Олі Михайлюк, якій також належить ідея проекту. На підтримку релізу команда проїдеться із виступами по вісьмох українських містах – від Щастя (Луганська обл.)

ПОДЕЛИТЬСЯ

DSC08583

«роздІловІ: Щастя не оминеш» — таку назву матиме перший альбом проекту «роздІловІ», що з численними метаморфозами існує з 2012 року і поєднує поезію Сергія Жадана, музику Олексія Ворсоби і Влада Креймера, візуалізацію Олі Михайлюк, якій також належить ідея проекту. На підтримку релізу команда проїдеться із виступами по вісьмох українських містах – від Щастя (Луганська обл.) до Львова. Після туру композиції будуть розміщені у вільному доступі на сайті rozdilovi.org.

Сергій Жадан: «Звісно, «роздІловІ» — проект живий, він твориться щоразу по-новому, що й робить його унікальним. Але разом із тим проект існує вже тривалий час і має свої усталені обриси, зокрема музичні. Це самодостатній матеріал, який містить у собі все, що потрібно справжній музиці: щемкість, гіркоту, пронизливість і надію. Тепер у цьому можна буде переконатись, просто увімкнувши запис».

На підтримку видання альбому, а також виступів у містах, наближених до зони бойових дій, була ініційована краудфандингова кампанія, що успішно завершилась 6 лютого. З допомогою 84 доброчинців проект зібрав 103 % необхідного фінансування.

***

«роздlловl» — це мультимедійне дослідження любові — словом, звуком, зображенням. Від публіки очікується здатність сприймати усіма органами. Розділові — знаки — наповнюють текст інтонаціями й почуттями. Розділові — лінії — направляють і позначають кордони й відстані на земній кулі. Крапка. Виникає з НІЧОГО, щоб стати безкінечністю. НІЧОГО є головним словом проекту. Але чи лишається воно нічим, перетворившися в шість літер на папері? За що триматися в порожнечі (може, саме за ці літери)? Що важливіше — слово чи поверхня, на якій воно написане, інтонація, з якою воно сказане, адресат? Об’єктами проекту-дослідження стають також слова «ніжність», «війна», «ніч» і «любов».

DSC08570

Важливим етапом «роздІлових» були репетиції в садибі Мсциховського — старовинній віллі неподалік Алчевська. Саме там була написана частина музичних композицій, зокрема «Вальс Алчевськ» (таку назву має і документальний фільм, знятий Вадимом Ільковим). З того часу «роздІловІ» були представлені на найбільших літературних фестивалях у Львові й Чернівцях, а також неодноразово в Києві, Харкові та Одесі. Навесні 2016 року відвідали східні міста поблизу зони бойових дій. До завершального виступу в київському планетарії народилися нові композиції

Між виступами проект продовжує існувати у віртуальному вимірі rozdilovi.org, який також наповнений метаморфозами, дозволяє гратися зі словами, складати з віршів щоразу інші історії, створювати листівки з фрагментів поезій та малюнків і дарувати їх друзям.

rozdilovi_17_KYIV_a

Сергій Жадан (текст, голос)

Оля Михайлюк (концепція, візуалізація)

Олексій Ворсоба (акордеон)

Влад Креймер (двіна, звуковий олівець, радіоприймач)

Проект представляє Агенція АртПоле.

ЩАСТЯ НЕ ОМИНЕШ

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
05.09.2023
Chanel
Парфумована вода Chance Eau Fraîche
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).