Стартует фестиваль американского кино «Независимость» 2017

Новини
27.02.2017
ТЕКСТ: Настя Калита
ПОДЕЛИТЬСЯ

2 березня в Києві за підтримки посольства США в Україні стартує 6-й фестиваль американського кіно «Незалежність», який стане ще однією віхою в ряду подій, присвячених святкуванню 25-річчя дипломатичних відносин між Україною та США. 5–7 березня документальна програма фестивалю буде показана в Харкові. Як і в попередні роки, в Києві фестиваль представить глядачам різнопланову добірку документальних та ігрових

ПОДЕЛИТЬСЯ

Screen Shot 2017-02-27 at 13.30.00

2 березня в Києві за підтримки посольства США в Україні стартує 6-й фестиваль американського кіно «Незалежність», який стане ще однією віхою в ряду подій, присвячених святкуванню 25-річчя дипломатичних відносин між Україною та США. 5–7 березня документальна програма фестивалю буде показана в Харкові. Як і в попередні роки, в Києві фестиваль представить глядачам різнопланову добірку документальних та ігрових фільмів, що яскраво відображають тенденції американського незалежного кіно.

У документальних фільмах фестивалю, ретельно відібраних експертами американської ініціативи American Film Showcase, за традицією піднімаються гострі питання, які хвилюють зараз не тільки американське суспільство.

Як вирішувати міжнародні суперечності в суді, а не на полі бою? У фільмі «ВСТАТИ, СУД ІДЕ!» (ALL RISE)  cім студентів-юристів з різних країн беруть участь у найбільшому в світі конкурсі змодельованих судових процесів від Організації Об’єднаних Націй. Режисери фільму Джеффрі Сондерс і Джей Шапіро стануть гостями фестивалю, особисто представлять фільм у Києві та Харкові і дадуть відповіді на питання глядачів.

Охоплюючи всю земну кулю, найнебезпечніші чорні ринки світу, стрічка «ПЕРЕГОНИ НА ВИМИРАННЯ» (Racing Dreams) демонструє приголомшливі картини природи і в той же час шукає відповідь на питання, як захистити рідкісні види навколишнього середовища від масового зникнення.

Особистісний погляд на труднощі життя біженців в фільмі «САЛЯМ, СУСІДЕ» (SALAM NEIGHBOR), на прикладі реальних історій людей, які знаходяться в другому за величиною в світі таборі для біженців, на кордоні Йорданії з Сирією, дає можливість відчути сусідську любов до людей, які перебувають в умовах кризи.

Як реалізувати потенціал учнів, яких система вважає загубленими?

«ПОГАНІ ДІТИ» (THE BAD KIDS) – документальний фільм-спостереження, хроніка місії одного незвичайного директора школи.

Фемінізм і релігія. Героїні фільму «РАДИКАЛЬНІ ЧОРНИЦІ» (RADICAL GRACE) кидають виклик патріархальній системі, борючись за релігійне рівноправ’я жінок, і зрештою завойовують серце папи Франциска.

Дивовижна розповідь на тлі чудових пейзажів американського Заходу – роуд-муві «БЕЗ КЛЕЙМА» (UNBRANDED) про чотирьох молодих ковбоїв, які реалізували свою ексцентричну ідею видресирувати стадо диких мустангів і проїхати на них верхи 3000 миль від Мексики до Канади через дикі місця американського Заходу.

Ігрова програма фестивалю представить володаря 6-ти номінацій на премію «Оскар», включаючи такі як «Найкращий фільм», «Найкраща чоловіча роль» і «Найкращий режисер», – «Манчестер біля моря» (Manchester by the Sea) про зворушливу історію нелюдима, який після смерті старшого брата змушений повернутися додому, щоб доглядати за своїм племінником і розібратися зі складними відносинами зі своєю сім’єю і суспільством, в якому він народився і виріс.

8 головних номінацій на премію «Оскар» у фільма «МІСЯЧНЕ СЯЙВО» (MOONLIGHT) про самоусвідомлення та зв’язок з іншими людьми. Блискуче знята та зіграна, тонка і складна картина про тендітність і вразливість людини.

Виконавиця головної ролі іншого фільму програми – «Лавінґ» (Loving) – Рут Неґґа номінована на премію «Оскар» в категорії «Найкраща жіноча роль» за яскраву гру в відображенні реальної історії подружжя Лавінґів, яких засуджували до тюремного ув’язнення за вступ у межрасовий шлюб.

Чудова Сьюзен Сарандон в ліричній комедії «Причепа» / (The Middler) з тонким гумором розповідає історію матері, яка вирішує переїхати слідом за дочкою в Лос-Анджелес в надії почати нове життя.

І ще один номінант на «Оскар» в програмі фестивалю – новий фільм Тома Форда («Самотній чоловік») «Під покровом ночі» (Nocturnal Animals), володар премії «Золотий глобус», з Емі Адамс і Джейком Джилленхолом, про таємниці минулого, які вважалися надійно вкритими.

Всі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

В рамках фестивалю американського кіно «Незалежність» буде діяти творча лабораторія для молодих художників «Інді ЛАБ». Учасники курсу будуть працювати над короткометражними фільмами тривалістю 5-10 хвилин, відвідувати групові семінари та індивідуальні консультації. Фестиваль пройде в Києві з 2 по 6 березня в кінотеатрі «Київ».

Квитки на покази у Кієві вже в продажу

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
17.05.2024
Marc-Antoine Barrois
Аромат для жінок і чоловіків Tilia
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).