В рамках фестивалю «ГОГОЛЬFEST — 2016» відбудеться особливий скульптурний проект

Новини
05.09.2016
ТЕКСТ: Настя Калита
ПОДЕЛИТЬСЯ

Не сотворѝ себѣ̀ кумі́ра, и всѧ́кагѡ подо́бїѧ,  єли͂ка на небесѝ горѣ̀, и єли͂ка на землѝ ни́зу,  и єли͂ка въ вода́хъ подъ земле́ю:  да не поклони́шисѧ ѝмъ, ни послу́жиши ѝмъ. Исх. 20, 4-5 Проект отримав назву «Скульптурний цех. СПЕЦПРОЕКТ. Химери при надії». І тоді, коли містичне світосприйняття прадавніх суспільств потребувало багатьох богів, і зараз, коли рівень

ПОДЕЛИТЬСЯ

14233560_1247720121906303_2047937834_o

Не сотворѝ себѣ̀ кумі́ра, и всѧ́кагѡ подо́бїѧ,

 єли͂ка на небесѝ горѣ̀, и єли͂ка на землѝ ни́зу,

 и єли͂ка въ вода́хъ подъ земле́ю:

 да не поклони́шисѧ ѝмъ, ни послу́жиши ѝмъ.

Исх. 20, 4-5

Проект отримав назву «Скульптурний цех. СПЕЦПРОЕКТ. Химери при надії». І тоді, коли містичне світосприйняття прадавніх суспільств потребувало багатьох богів, і зараз, коли рівень технологій та можливостей звів суспільство до абсолютного прагматизму, не зникає потреба в пошуку вищого змісту, божественного провидіння, яке надає людині внутрішньої сили, прагнення руху та благоговіння. Важливо вірити, наслідувати когось, йти за химерою. Не просто вірити, а плодити синтетичні символи та знаки, які відображають уявлення про концентрат зверхсили.

Можна по-різному називати ці явища, але коріння та причинно-наслідкові зв’язки ідентичні у всіх випадках. Крім грубого ідолопоклонства та залізних мантр, існує щось більш тонкого характеру — усталені та невизначені ідеології сучасності, багато з яких мають за первинну мету поєднувати, але які все частіше призводять до роз’єднання світу.

Кожен цивілізаційний виток – це виток спіралі, яка веде до соціального та духовного сходження, щоб потім знову торкнутись духовного дна, щоб через катарсис та створення нових символів людство знов прийшло на старт.

Проте бачення сущого без буття породжує, власне, ніщо.

Учасники проекту через скульптурні форми осмислюють ідею надсили, її інфекційного розповсюдження, поклоніння або рабства людини перед нею.

На відкритті буде створено вогняну скульптуру, свідками чого стануть всі гості фестивалю «ГОГОЛЬFEST».

13498038_501817140007892_684526707249847965_o

А всіх поціновувачів та власників етнічних барабанів світу запрошуємо долучитися до флешмобу і приходити на відкриття проекту з барабанами – разом створимо надзвичайну атмосферу при підтримці колективу afriKAN (африканські барабани).

Для відвідувачів з барабанами діє знижка на вхід 50 % у день відкриття фестивалю. Для учасників барабанного флешмобу обов’язкова РЕЄСТРАЦІЯ.

Відкриття проекту відбудеться 16 вересня о 22:00.

Учасники:

Антон Ільчук

Василь Татарський

Влад Волосенко

Віталій Протосеня

В’ячеслав Гуденок

Єгор Зігура

Іван Підгайний

Ілля Новгородов

Костянтин Синицький

Микита Зігура

Оксана Левченя-Константиновська

Олександр Волосенко

Петро Гронський

Тетяна Максимчук

Куратор проекту: Катерина Підгайна, «Скульптурний цех»

При підтримці: типографія Art Huss

Сторінка проекту у facebook

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
20.12.2023
ZARINA
Каблучка зі смарагдами в жовтому золоті. Колекція SKIFA
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).