Олена Зеленська разом з UNICEF підписала меморандум для допомоги дітям і молоді під час війни

Новости
03.08.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
У своїй співпраці вони зосередилися на навчанні та психологічній підтримці дітей
ПОДЕЛИТЬСЯ

Перша леді України Олена Зеленська і UNICEF підписали меморандум для зосередження спільної роботи навколо навчання та підтримки дітей і молоді під час війни. Основними сферами співпраці визначили покращення якості навчання у школах і дитсадках, впровадження психологічної допомоги, створення безбар'єрного середовища для дітей і розбудову соціальної інклюзії.

Олена Зеленська розповіла, що важливим завданням їхньої співпраці є інформаційна робота, щоб світ не забував про те, що забирає у дітей війна. “Наголошуватимемо міжнародній спільноті, що Росія регулярно порушує в Україні Конвенцію про права дитини, Конвенцію про права осіб з інвалідністю. Росія пошкодила понад 2 тисячі закладів освіти. Але це лише будівлі. З лютого вона звела нанівець освітній процес в принципі, змусила наших дітей укриватися в бомбосховищах, голодувати, тікати за кордон. Світ має чути про це й пам’ятати щодня”, — зазначила перша леді.

Ще одним елементом співпраці є кампанія UNICEF під назвою “Спільно до навчання”, основними компонентами якої будуть безпека освітнього простору, інструкції для вчителів і навчання з мінної безпеки, а також психосоціальна підтримка, залучення та розвиток молоді. Метою програми є забезпечення доступу до якісної освіти для дітей та їхній соціальний розвиток.

“Разом із пані Зеленською ми працюватимемо над захистом прав кожної дитини та створенням можливості продовжувати навчання в ці складні часи. Освіта є правом та однією з найважливіших інвестицій, щоб дати дітям відчуття нормальності й безпеки. Діти в Україні та за кордоном потребують безпечного доступу до навчання та психологічної підтримки. Їм потрібен простір і можливість взаємодіяти з однолітками та допомога з освітнім процесом, який вони пропустили через війну”, — додав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Читайте також:  Дженніфер Лопес виступила на благодійному концерті від UNICEF на підтримку України

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).