Сергія Жадана висунули на Нобелівську премію з літератури

Новости
13.03.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Комітет літературознавчих наук польської академії наук
ПОДЕЛИТЬСЯ

Українського письменника та музиканта Сергія Жадана висунули на Нобелівську премію 2022 року з літератури. Про це повідомив комітет літературознавчих наук польської академії наук.

"Жадан – один із найбільших поетів України, чудовий прозаїк, перекладений та нагороджений у світі, – на нашу думку, лауреат Нобелівської премії. Його голос як поета вже багато років має особливе значення для українців. Вільна Україна значною мірою говорить та думає словами Жадана, уважно їх слухає. Сьогодні поет у Харкові. І він бореться", — йдеться у заяві польської академії.

Також комітет з літератури засуджує напад росії на Україну та закликає створити в Польщі простір для науковців і викладачів, щоб дати їм змогу продовжувати свою діяльність, навіть якщо росія візьме під контроль територію України. Комітет зазначив, що науковців та студентів у такому випадку не включатимуть до польської академічної системи. Для них важливо зберегти автономію українських наукових досліджень.

 

Читайте також:

Україна посіла друге місце у заліку на Паралімпіаді-2022

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
02.12.2022
Ruslan Baginskiy
"The hat". Crystal Edition
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).