Куди піти: Експозиція митців SPILNE "Земля" — роздуми про першообрази та першоджерела

Новости
21.12.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Локація: Peremoga. Коли: відкриття 22 грудня, о 18:30.
ПОДЕЛИТЬСЯ

Чотири митці та мисткині онлайн-галереї SPILNE покажуть експозицію "Земля", яка покликана почати діалог про першообрази та пошук нової ідентичності у часи війни. "Ми можемо фантазувати й повноцінно будувати своє майбутнє, спираючись на досвід минулого, на історію роду та на глибину нашого коріння", — коментує засновниця галереї SPILNE Наташа Ткаченко.  

Тамара Турлюн представить витинанки, які символізують коріння та роздуми мисткині про першоджерело. "Чула, що дерево настільки глибоко проростає корінням, наскільки воно тягнеться догори. Якщо хтось прийде його рубати, воно продовжуватиме життя в невидимому світі людського ока, що існує під землею", — коментує мисткиня.

Захар Шевчук поділиться серією живопису "Старі фотографії", в яких автор рефлексує на тему дитячих спогадів, а також покаже "Спалені роботи", створені вже під час війни, в яких митець зображає силу вогню та повстання з попелу. "Як не дивно, але ця серія про надію", — коментує Захар Шевчук. "Аби показати, що будь-яке лихо і руйнування неминуче ведуть до нового початку. Навіть спалена речовина може переходити в нові форми, цікавіші та складніші, ніж вихідний матеріал. Так само як Фенікс, що повстає з полум’я, земля, міста та села — вся країна — можуть піднятися, відбудуватись і стати ще кращими та сильнішими, ніж були раніше".

Артем Гумілевський представить серію фоторобіт "Коріння" про прийняття свого тіла та нової реальності, в якій автор розкриває підсвідомі духовні символи та шукає нову ідентичність, яка б не базувалася виключно на концепції нації. "Роблячи автопортрети та використовуючи оголене тіло як інструмент, я святкую невибагливе прийняття себе та знаходжу у цьому свободу", — коментує Артем Гумілевський.

Валерія Тарасенко покаже покинуті та занедбані місця, які мисткиня романтизувала у мирні часи, але повністю переосмислила у воєнні. "До повномасштабного вторгнення все, що було abandoned, мені по-дитячому здавалось моїм. Я спеціально знаходила локації на етапі закриття та руйнування і влаштовувала там свої виставки, — ділиться мисткиня. — Зараз я більше думаю, як перебудувати, доробити, покращити та повністю змінити призначення цих місць".

Експозиція триватиме до 10 лютого.

Читайте також: Спадщина, промисловість і науковий квартал: Фонд британського архітектора Нормана Фостера розповів про відбудову Харкова

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).