Книжкові новинки під ялинку: 7 книг, вартих уваги

Новости
21.12.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Від романів до детективів
ПОДЕЛИТЬСЯ

Зима — особливий період, коли ми чекаємо добрих новин, сюрпризів, побачень зі старими друзями. Книжки — найвірніші друзі для довгих вечорів. Редакція L'Officiel разом з книжковою платформою Yakaboo склала добірку з семи новинок, вартих вашої уваги.

Життя посеред життя

Ольга Карі

Жанр: Воєнний щоденник киянки

Хроніки нашого життя, переживання, страхи та радощі, у яких ми легко впізнаємо себе. Ольга Карі, фіналістка довгих списків Книги року ВВС 2022, пише про жіночий досвід воєнних буднів у Києві, про віднайдення «своїх людей», нові стосунки з друзями та родичами, про повне переосмислення всього, що було «до», про побут, який змінився з огляду на повномасштабну війну, яка назавжди поставила дуже болючу крапку на всьому попередньому житті. Про наші незчисленні «Як ви там?» і «Тримаймося!». Про те, як відшукати світло в найтемніший час нашого життя.

 

Моє тихе Різдво

Володимир Арєнєв, Катерина Бабкіна, Христина Венгринюк, Надійка Гербіш, Євгенія Кузнєцова, Василь Махно, Романишин Романа і Лесів Андрій, Ірина Славінська, Людмила Таран, Мар'яна Савка, Ірина Савка, Петро Яценко, Ольга Ренн, Гаська Шиян, Артур Дронь, Таня Єрмак, Олена Лотоцька, Олександр Михед

Жанр: оповідання

Оповідання цінне тим, що у короткому форматі уміщається ціла велика та яскрава історія. Різдвяні оповідання як пігулки святкового настрою від найулюбленіших українських письменників, котрі пишуть у різних жанрах, але однаково блискуче. Збірка познайомить вас із Різдвом різних героїв: велика галицька родина, волонтерка, яка чекає есемесок з фронту,  мусульманка, закохана у адвент-календарі, і навіть атеїстка, яка старанно готує дванадцять страв. Традиції та нові сенси, ностальгія та очікування див, які обов'язково прийдуть. 

Себек

Юрій Грузін

Жанр: пригодницький історичний роман

Полюбляєте пригоди та містику Стародавнього Єгипту? Тоді спеціально для вас новинка про експедицію британських шукачів пригод до давніх скарбів. Керувати небезпечною місією береться капітан Ґріффіт, не втаємничений у плани двох ексцентричних авантюристів: багатого баронета та дивної леді, яка знається на зброї і не зважає на вікторіанську етику. Виявляється, що скарб — це не коштовності, а влада над світом. Шлях до давнього храму знають тільки таємничі Втрачені. Смакуйте неймовірний коктейль з міфології, авантюр, засідок та справжньої дружби! 

Перші 15 життів Гаррі Оґеста

Клер Норт

Жанр: фентезі, фантастика

Гаррі Оґест помер. Вже одинадцять разів. Пам'ятаючи все, що з ним трапилось у кожному житті. Він щоразу намагається зупинити це божевілля, адже жити, знаючи, як і коли втратиш близьких, які жахи переживе людство, — суцільні муки. Втім, у Гаррі є місія, яку йому допоможе збагнути та виконати дівчинка, яка несподівано з'явиться наприкінці його одинадцятого життя. Вона знатиме, як розірвати коло дивних перероджень Гаррі, від цього залежатиме доля світу. Цей захоплюючий роман став Книгою року за версією Washington Post та зібрав інші престижні премії у жанрі фентезі. 

Зникнення аптекарки

Сара Пеннер

Жанр: детектив

Ніхто не може безкарно ображати жінок. Але безкарність колись була нормою: книжка розповідає про Лондон вісімнадцятого сторіччя, «чоловічий світ», у якому жінкам для помсти довелося об'єднатися у таємне товариство. Гуртувалися панянки навколо аптеки, бо їхній метод покарання негідників був таки специфічний — отрута. Щоправда, було два непорушних правила: ніколи не можна використовувати отруту на шкоду іншій жінці, а імена вбивці та її жертви мають бути записані в аптечній реєстровій книжці. Історія, варта екранізації, яку, власне, вже готує телекомпанія Fox.

Уроки хімії. Вечеря о шостій

Бонні Гармус

Жанр: роман про кохання та родинні таємниці

У класичних романах про кохання головна героїня вразлива й ніжна, в очікуванні рішучого та сильного принца. У цій книжці йдеться про драматичну історію сильної Елізабет, геніальної вченої-хіміка. Колись вона пожертвувала блискучою кар'єрою заради коханого Келвіна та маленької донечки. Коли ж Келвін загинув, Елізабет знадобилася уся винахідливість та наснага: вона стала зіркою кулінарного шоу «Вечеря о шостій», де їй дуже стали у пригоді знання з хімії. Роки спливають, донька росте і шукає правду про батька, тому Елізабет змушена повернутися до болісного минулого, у якому відкриваються приголомшливі таємниці. 

Війна та бюджет

Любомир Остапів

Жанр: нонфікшн, особисті фінанси

Уроки сімейного бюджету за форс-мажору та аналіз фінансової системи у державі. Адже нам варто знати, завдяки чому вистояла банківська система і які перспективи у національної валюти, як виглядає податкова реформа воєнного часу та що означає фінтехреволюція для українців. І зрештою, про санкції проти країни-агресора, фонди з міжнародної допомоги Україні та наш економічний патріотизм.

Yakaboo пропонує скористатися приємними знижками на казкові подарунки у Книжковому адвент-календарі

Читайте також: Антистрес: 5 книжок, щоб пережити це все

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).