Волонтери UAID представили мультимедійний проєкт «Плюс» — історію про любов, сміливість і війну в одному листуванні

Новости
18.08.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Невигадана історія під музичний супровід «ДахаБраха»
ПОДЕЛИТЬСЯ

Благодійний фонд UAID представив мультимедійний проєкт «Плюс». Це історія двох людей, викладена в хронологічному порядку в їхніх повідомленнях. 

Однією з невіддільних частин волонтерської діяльності сьогодні є спілкування із військовими та обговорення їхніх потреб. Тож дуже часто звичайний діалог у повідомленнях стрімко переростає в дружбу, а інколи навіть в кохання. Цю динаміку підсилює потужний та страшний фактор — війна. Вона змушує всіх нас жити сьогодні, бо завтра може не бути. І, як люту ненависть до ворога, війна множить любов тих, у кого є серця. 

Таку невигадану історію, під музичний супровід «ДахаБраха», вирішили екранізувати волонтери фонду UAID. Авторами проєкту «Плюс» стали Богдан Романко та Назар Кулиняк під лейблом камерної студії Shoty. Автор адаптації англійської версії — Андрій Карачинцев. 

Головні герої Аліна і Вася увібрали у себе незліченну кількість схожих історій, у яких незнайомці стають близькими людьми, переживають любов, страх, сміливість та трагедію війни, обмінюючись лише короткими повідомленнями на екранах своїх смартфонів. Імена героїв взяті волонтерами UAID невипадково, це реальні люди.

Посилання на проєкт «Плюс»

«Аліна Авраменко — волонтерка, яка зробила колосальний внесок у створення нашого фонду. Василь Яким — це десантник 80 бригади ДШВ, який з 14 року захищає Україну. Вони між собою не знайомі, але Аліна вже не одноразово встигла допомогти Василю та його підрозділу. До того ж чоловік Аліни теж військовий, а Василя, як і героя смартфон-оповідання «Плюс», з дружиною звела війна», — зазначає учасник UAID Богдан Романко. 

Іншим потужним меседжем проєкту «Плюс» стала абсурдність і дисонансність війни у XXI столітті. В час, коли нас оточують новітні технології й все життя транслюється в режимі реального часу прямо на екрані смартфона, наші домівки бомблять, як 100 років тому. Попри технологічний прогрес та всесвітню демократію, війна доводить, що світова архітектура безпеки все ще знаходиться під загрозою.

«+» — це символ, який українські військові використовують у повідомленнях, щоби коротко повідомити позитивну відповідь — що вони живі. 

Благодійний фонд UAID — це 25 українських волонтерів з різних куточків Європи, які з початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну почали допомагати нашим військовим з постачанням обладнання та захисту. 

З останнього великого збору донатів, станом на 8 серпня, волонтерам UAID вдалося зібрати 722 906 гривень і придбати за ці кошти автомобіль Mitsubishi L200, прилад нічного бачення, дрон DJI Mavic 3, Starlink, зарядну станцію, активні навушники, рації, екіпірування та багато іншого та важливого. 

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 

Допис, поширений Благодійний фонд UAID (@uaid.foundation)

«Плюс» присвячений українському воїну Олександру Литвинову, десантнику з 79 бригади ДШВ, родом з Миколаївської області. Він, як і Василь Яким, ще у 2014 році став на захист нашої держави. До війни працював провідником на українській залізниці. 

7 липня зв’язок з ним зник. Через декілька днів стало відомо, що Олександр загинув від осколкових поранень. В нього залишилась дружина і маленька донечка.

 

Читайте також:

Катерина Осадча презентувала власний благодійний мерч для соціального проєкту "Знайти своїх"

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
20.12.2023
А-ба-ба-га-ла-ма-га
Так ніхто не кохав. Антологія української поезії про кохання
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).