Померла Валентина Попелюх — вдова Василя Стуса

Новости
25.03.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
"Валя померла після тяжкої хвороби, на безмежно люблячих дбайливих руках свого сина Дмитра, під вибухи, у селі під Києвом, де тривають бої..."
ПОДЕЛИТЬСЯ

25 березня померла вдова українського поета-дисидента Василя Стуса – Валентина Попелюх. Про це повідомила її невістка Тетяна Стус на своїй Facebook-сторінці.

"Велична, могутня Душа тепер розпросторюється над Світом. Валя померла після тяжкої хвороби, на безмежно люблячих дбайливих руках свого сина Дмитра, під вибухи, у селі під Києвом, де тривають бої..." – зазначила Тетяна у своєму дописі. 

Валентина Попелюх народилася 19 червня 1938 року. В 1965 році вона вийшла заміж за поета, дисидента, правозахисника і літературознавця Василя Стуса. Наступного року у подружжя народився син Дмитро. 

Василь Стус активно виступав проти радянської влади та її диктатури, був поборником за незалежність України, а у 1979 році приєднався до Гельсінської групи захисту прав людини.

У травні 1980 Стус був вдруге заарештований, визнаний особливо небезпечним рецидивістом і у вересні засуджений на 10 років примусових робіт і 5 років заслання. Адвокатом у цьому судовому процесі, якого затвердили, незважаючи на численні протести обвинуваченого, був Віктор Медведчук. 

Василь Стус помер у ніч проти 4 вересня 1984 року у таборі ВС-389/36-1, в селі Кучино Пермського краю росії.

Валентина Попелюх пережила чоловіка майже на 37 років. 19 червня їй мало виповнитися 84 роки.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
29.07.2022
Balenciaga
Cвітшот
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).