"Тихий терор. Хроніки пекла": Вийшов новий український фільм про життя в тимчасово окупованому Херсоні

Новости
01.08.2022
ТЕКСТ: Анастасія Поляк
ПОДЕЛИТЬСЯ
“Тиша іноді страшніша за вибухи”
ПОДЕЛИТЬСЯ

На YouTube вийшла нова документальна кінострічка про життя людей у тимчасово окупованому Херсоні. Режисером фільму стала Єлизавета Татарінова. 

Стрічка привертає увагу до жахливої реальності херсонців, яку вони проживають щодня і про яку нечасто говорять у ЗМІ. Фільм складається з документальних кадрів та історій людей, які змогли виїхати з тимчасово окупованої території. 

“Херсон — місто, окуповане російськими військами з перших днів війни. Російська пропаганда намагається створити картинку «мирного життя» на півдні України, а насправді Росія викрадає і катує людей, тримає херсонців в інформаційній ізоляції, не дозволяє залишати окупований регіон. Проте Херсон чинить опір”, — зазначається в описі кінострічки. 

Режисерка розповіла, що вони хотіли, щоб кожен дізнався про те, що відбувається в Херсоні, адже місто залишають в інформаційній ізоляції і про терор росіян на тимчасово окупованій території рідко коли говорять. “Ми хотіли показати інший бік війни. На відміну від Маріуполя, ця війна не така гучна, не така "видовищна", про неї, на жаль, не так багато говорять, зокрема у світових ЗМІ. Але вона є. І фільм — про те, що тиша іноді страшніша за вибухи, про те, що багатотисячне місто опинилося в заручниках у російських окупантів і люди не можуть розказати про свій біль, бо в них забрали голос”, — сказала Єлизавета Татарінова. 

Кінострічка про Херсон стала вже другою в серії фільмів “Хроніки пекла”, перша була присвячена Маріуполю.

Читайте також: Демна Гвасалія став новим амбасадором української фандрейзингової платформи UNITED24

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
29.07.2022
Balenciaga
Cвітшот
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).