Той загадковий потойбічний світ: Букерівську премію – 2022 отримав письменник зі Шрі-Ланки

Новости
18.10.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
"Сім місяців Маалі Алмейди"
ПОДЕЛИТЬСЯ

Журі Букерівської премії оголосило цьогорічного переможця. Ним став письменник зі Шрі-Ланки Шехан Карунатілака. Нагороду він отримав за книгу "Сім місяців Маалі Алмейди", дії у якій відбуваються у потойбічному світі. "Це метафізичний трилер, потойбічний нуар, який розмиває межі не лише різних жанрів, але й життя й смерті, тіла й духу", – описують роман члени журі Букерівської премії.

Сюжет книжки "Сім місяців Маалі Алмейди" розгортається на Шрі-Ланці у часи громадянської війни. Молодий воєнний фотограф – головний герой роману – потрапляє у потойбіччя на сім місяців. За цей час він має розгадати таємницю своєї смерті та знайти знімки, які підтвердять цю теорію.

Серед інших претендентів на отримання Букерівської премії були американська письменниця Елізабет Страус з книгою "О, Вільям!" і британський письменник Алан Гарнер ("Патока Уокер"). Також у шортлист премії увійшли "Дерева" американського письменника Персіваля Еверетта, "Такі маленькі речі" письменниці ірландського походження Клер Кіган і "Слава" Новайолет Булавайо.

Читайте також: Читати та дивитися: 6 нових екранізацій книжкових бестселерів

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).