Що всередині: MYPH — перше фотовидання про школу "Молодої Миколаївської Фотографії"

Новости
16.08.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
60 авторів з усіх куточків України
ПОДЕЛИТЬСЯ

MYPH — перше фотовидання про школу «Молодої Миколаївської Фотографії», яку 2018 року заснував Сергій Мельниченко. Вона починалася в рідному місті Мельниченка, але тепер його учні — по всій Україні та за кордоном.

«Коли задумував школу, — розповідає Сергій, — хотілося працювати над розширенням уявлень і розумінням сучасної фотографії серед фотомитців, колег, учнів. Хотілося професійного росту, спілкування. І ми багато зробили за чотири роки існування MYPH: окрім практичного навчання, організували та взяли участь у понад двадцяти проєктах (виставках, фестивалях, ярмарках тощо) в Україні, Польщі, Італії, Франції, Австрії та Південній Кореї. Після початку вторгнення росії в Україну школа створила власну колекцію NFT. У ній — 333 фотографії, а 50% коштів від їхнього продажу переказують на допомогу армії та постраждалим від війни».

До фотокнижки Сергій Мельниченко як укладач відібрав 60 авторів. Дизайнерка Катерина Лесів запропонувала ідею діалогів, щоб фотомитці продовжили спілкування зі вчителем та авторами книжки, розповіли про свої пошуки, думки та мрії.

MYPH — спільне видання «РОДОВОДУ» та школи концептуальної і арт-фотографії MYPH.

Передплата триває до 15 вересня. 

Друк — кінець вересня 2022

Укладачі: Сергій Мельниченко та Катерина Лесів

Дизайн: Катерина Лесів

Редагування: Анастасія Білоусова

Керівники проєкту: Лідія Лихач, Сергій Мельниченко

 

Про авторів

Сергій Мельниченко

Народився в 1991 році в Миколаєві, Україна.

Фотографією почав займатися у 2009 році.

У 2018 році заснував школу концептуальної та арт-фотографії MYPH.

За останні роки взяв участь у понад 150 персональних та групових виставках, ярмарках і фестивалях по всьому світу.

Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, у тому числі Leica Oskar Barnack Award Newcomer у 2017 році (Берлін), «Фотограф року» 2012, 2013 та 2016 років (Київ, Україна), «Золота камера» 2012 (Київ, Україна).

Шорт-листи Krakow Photomonth у 2013 році та премії Pinchuk Art Center у 2015 році та ін.

Учасник Paris Photo, Volta Art Fair, Photo L.A., Photo Basel, Unseen Fair тощо.

Номінант на премію Foam Paul Huf Award у 2020 році.

З 2022 року роботи Сергія входять до фонду Alexander Tutsek-Stiftung, Мюнхен, Німеччина.

Відібраний до участі у платформі FUTURES PHOTOGRAPHY у 2022 році.

Твори Сергія знаходяться в приватних і публічних колекціях у США, Гонконзі, Україні, Польщі, Франції, Німеччині, Бельгії, Литві, Чехії, Японії, Нідерландах, Італії, Швейцарії та ін.

Катерина Лесів

Народилась 5 грудня 1993 року у Хмельницькому.

2011-2017 – навчання у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури (кафедра графіки, майстерня художнього оформлення та ілюстрації книги Галинської Г. І.)

У своїй творчості торкається теми тілесності, емоційного та чуттєвого досвіду, материнства. Працює у різних медіа, таких як артбук, об’єкт, інсталяція, фотографія, малюнок, відео. Особливим інтересом є експонування книги у просторі як об’єкту.

Артбук «Колискова 1» увійшов у перелік 100 найкращих світових фотокниг How We See: Photobooks by Women за версією 10х10 Photobooks. Стала номінанткою на премію «Укрсучфото» в категорії «Відкриття року».

Читайте також: Портал IMDb опублікував список найкращих фільмів для кращого розуміння України

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).