Колекція Chanel Haute Couture весна — 2023: бестіарій Коко на Рю Камбон, 31

Новости
25.01.2023
ТЕКСТ: Володимир Мотричук
ПОДЕЛИТЬСЯ
Сценографія від французського художника Ксав’є Вейяна
ПОДЕЛИТЬСЯ

Монументальні тварини, театралізованість та циркові настрої — учора на Паризькому тижні моди Chanel презентували нову кутюрну колекцію весна-літо 2023. 

Цього сезону дім моди вже втретє співпрацює з французьким художником Ксав’є Вейяном. У новій кутюрній колекції разом з креативною директоркою бренду Віржині Віар Ксав’є досліджував бестіарій Коко Шанель у її апартаментах над бутиком на Рю Камбон, 31, Париж.

Колекція скульптур, малюнків та невеликих фігурок-тварин, що створюють інтер’єр Коко, надихнула Віар на створення напів циркових, театралізованих силуетів з шовку, тафти та органзи, доповнених незвичними елементами, а Ксав’є — на створення одинадцяти монументальних фігур тварин, серед яких є і лев - тварина-талісман Шанель. 

Сценографію показу Chanel відіграли в 11 монументальних тваринах, створених художником з дерева, паперу та картону. Кожна фігура рухома та відкриває новий образ.

Серед центральних елементів кутюрної колекції SS ‘23 є метелики з класичного смокінгу, високі шкіряні рукавиці, капелюхи-циліндри та вже знакові для Chanel черевики з чорним носаком у золотому та білому кольорах. 

Поміж головних елементів, колекція була доповнена значною частиною класичних твідових костюмів і суконь, у яких Віржині Віар презентувала сталу та вже таку відому глядачу історію схожих силуетів, що з’являються і в прет-а-порте, і в метьє колекціях з року в рік після смерті колишнього креативного директора бренду Карла Лагерфельда в лютому 2019. 

Як зазначає модний дім, “сукні та комбінезони у всій своїй легкості та вишуканості та прозорості виготовлені з шовкового тюлю, тафти, органзи та крепа жеоржетт”.

Показ кутюрної колекції був закритий весільною сукнею короткого крою з білим метеликом та золотими черевиками. Її поява повернула глядача до відчуття перформансу: кінець показу закрила рухома фігура слона, з якої вийшла модель, тим самим завершивши творчо-магічний настрій нового сезону.

Читайте також: Красива простота: силуети 20-х у кутюрній колекції Dior весна — 2023

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).