Красива простота: силуети 20-х у кутюрній колекції Dior весна — 2023

ПОДЕЛИТЬСЯ
Муза нових образів бренду – Жозефіна Бейкер
ПОДЕЛИТЬСЯ

1925 рік, Париж. На вулицях столиці проходять протести за громадянські права, а вона — дає виступи в кабаре, підтримуючи дух нації. Жозефіна Бейкер, американка за походженням, приїхала до Парижу та навіть не здогадувалася, до чого це призведе. Згодом танцівниця та співачка приєднається до французького супротиву, а майже через століття, у 2021 році, уже після своєї смерті, її відзначать як одну з великих діячів нації, навіть не будучи француженкою за походженням.

Марія Грація Кьюрі знайшла архівні фотографії Жозефіни Бейкер, на яких знаменитість виступала в нью-йоркському кабаре в Dior Сouture у 1951 році. Дизайнерка дослідила і менш широко відомі світлини Бейкер. Вони розкривали справжню сутність Жозефіни, якій вдавалося поєднувати активну участь у громадських рухах зі світським життям.

Образи танцівниці, які якнайкраще передають атмосферу 20-х років, стали натхненням для нової кутюрної колекції Dior. Їх Марія Грація Кьюрі представила в більш сучасному прочитанні, при цьому зберігаючи революційні акценти тієї епохи.

Нова колекція бренду відповідає запитам теперішніх клієнтів кутюру, які, за словами дизайнерки, зробити високу моду більш повсякденною. Силуети та лінії в новій колекції — чіткі та лаконічні. Dior переносять всю властиву Haute Сouture помпезність в прості та зрозумілі образи: офісні костюми, смокінги, сукні максі, двобортні жакети та подовжені пальта.

Осучаснення торкнулося й архівів Dior. Марія Грація позбавляє нарочитості культовий жакет Bar 1947, прибираючи корсетну основу, аби річ не сковувала рухи й ніби ковзала по тілу. Розкішної безтурботності дизайнерка також додає й максі сукням з відкритою спиною. У кутюрній колекції їх прикрашають гофрований атлас сріблястих і золотих кольорів. Так, Кьюрі вдалося створити образи, які можна сховати в фамільний саквояж і передавати поколіннями.

Читайте також: Сукні-рисі та шуби-вовки: Schiaparelli надихаються тваринним світом для створення колекції Haute Couture Spring – 2023

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).