Дерево життя: Український фольклор на показі кутюрної колекції Dior — 2022

ПОДЕЛИТЬСЯ
Вишивка, що бере своє коріння з українського традиційного одягу
ПОДЕЛИТЬСЯ

Весною цього року Марія Грація К’юрі познайомилася з українською художницею Олесею Трофименко. Її роботи, представлені в музеї сучасного мистецтва у Римі, не залишили дизайнерку байдужою. "Коли я побачила цей витвір, я остаточно зрозуміла, що вишивка бере своє коріння з українського традиційного одягу", — розповіла Марія Грація К’юрі.

Так народилася ідея доповнити кутюрну колекцію Dior осінь – 2022 елементом українського фольклору – Деревом життя. К’юрі привернула увагу до важливості мистецтва під час війни, таким чином нагадавши і про історію створення самого бренду: Крістіан Діор заснував власний бренд у повоєнні часи, пробуджуючи жагу до життя та створюючи нові робочі місця. "Це говорить про колообіг життя", – зазначила Марія Грація, наче натякаючи, що після чорної смуги обов’язково наступає біла.

Полотна в кольорах української щирості, створені Олесею, також говорили про жагу до життя. Вони стали симбіозом вишитих суконь, сорочок, жакетів та блуз із широкими рукавами, які увійшли до колекції Dior. До речі, полотна за зразками Олесиних робіт були вручну вишиті майстрами Chanakaya School of Craft у Мумбаї, Індія.

"Ми обговорювали ідею, що це має бути щось оптимістичне. Я зробила скетчі, основою яких є традиційні українські орнаменти", – розповіла Олеся.

Читайте також: Чорний оксамит, капелюхи з птахами й квіткові бра: Schiaparelli показали кутюрну колекцію осінь — 2022

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).