Нова зимова колекція копенгагенського еко-бренду (DI)VISION’S

Недели Моды
01.02.2023
ТЕКСТ: Володимир Мотричук
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

У Копенгагені пройшов новий Тиждень моди, де дизайнери презетували свої осінньо-зимові прет-а-порте колекції 23/24 року. Це одна з основних платформ для брендів, які слідують екологічній етиці у сфері переробки тканин, апсайклінгу та састейнбл моди.

DI)Vision’s - бренд, заснований  у 2018 році Нанною та Сімоном Вік - братом та сестрою. Він має еко-політику та підтримує ідеї cастейнбл-моди, переробки тканин і повторне використання речей.

“Створюй з того, що вже існує”, як кажуть Віки, завжди був для них слоганом, і його відображення найбільше вкладено в колекціях бренду, матеріали яких вже існували та були використані.

Створюючи нову колекцію осінь-зима, дизайнери бренду надихалися  Y2K-явищем, дев’яностими та “Вдягнений для катастрофи” естетикою. Естетика Y2K передбачає стиль початку 2000-х зі своїми стразами, гімнастерками та джинсами на низькій посадці. Яскравим прикладом цієї естетики є бренд Juicy Couture.

Гості показу (DI)VISION’S були запрошені “у ресторані після вечірки”, де на столах були крихти, а поряд з бичками від сигарет стояли недопиті келихи вина. У залі грав легкий джаз.

Ранвей-шоу було відкрите мінітопом з шортами та об’ємним бомбером разом з кросівками та високими шкарпетками-гольфами. Узагалі бомбери та косухи стали одними з найяскравіших елементів колекції: вони додавали об’єму, створювали відчуття стилю 1990-х, але в той самий час повертали нас до сьогодення, де мікс об’ємного бомберу хакі кольору зі штанями вільного крою дає відчуття “вільної моди”.

Спортивні костюми та логоманія у трикотажі також посідають провідне місце в цій колекції. Y2K естетика прослідковується в кепках, використання джинсової тканини та акценті на топах і спідній білизні. Також варто відмітити сукні, що буквально нагадують редакції L'Officiel естетику Брітні Спірс та Періс Гілтон того часу.

У цій колекції данський бренд разом зі страхувальною компанією Hedvig розробили колаборацію, використовуючи deadstock тканини (deadstock з англ. - тканини або речі, що були закуплені в надмірній мірі і не були продані/використані закупівельником), перероблену бавовну, натуральну вовну та інші вінтажні речі.

Спеціально для осені-зими 23/24 (DI)VISION’S разом з компанією ASICS розробили колаборацію, у якій під час показу використали 25 рідкісних пар еко-перероблених кросівок. Пізніше кросівки продасть данський рітейлер Naked, а зібрані кошти підуть на благодійність.

Показ закрила модель-шпигунка, що була прихована поміж гостей: після фінального образу модель піднялася зі столу та почала дефілювати, а її мініюбка, що виявилася об’єднаною разом зі скатертиною на столі, знесла зі столу всі келихи та посуд, тим самим ефектно закривши показ.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).