У рамках головного барного фестивалю світу пройшла українська благодійна ініціатива BudmoUA

Foodie
05.08.2022
"Будьмо!" сказали 1500 барменів у Новому Орлеані
ПОДЕЛИТЬСЯ

У кінці липня пройшов головний барний фестиваль світу – Tales of the Cocktail. Цього року він став особливим з декількох причин. По-перше, подія відзначила свій 20-річний ювілей. А по-друге, найгучніша вечірка фестивалю відбулась під українським гаслом "Будьмо!".

1500 барменів отримали спеціальний значок при вході на вечірку WG&S Portfolio Party, яку щороку організує шотландська компанія William Grant and Sons. На значку – коротка інструкція, як в Україні п’ють коктейлі (з обов’язковим "Будьмо!") та QR-код з посиланням на сайт проєкту BudmoUA, де можна зробити внесок для допомоги українцям. Вартість значка символічна – всього 1 євро. Таким чином івенту вдалось зібрати 1500 євро для України.

На вечірці коктейлі для гостей готував відомий український бармен та амбасадор BudmoUA Дмитро Шовкопляс, співзасновник київського бару Parovoz Speakeasy. Нещодавно він став першим українцем, чиє ім’я потрапило в список 100 найвпливовіших людей барного світу.

Окрім значків BudmoUA, прикріплених в районі серця кожного гостя, на вечірці було багато елементів української символіки, включаючи високу стелу, підсвічену синьо-жовтими кольорами.

Історія Tales of the Cocktail почалася у 2002 році. Спочатку це була щорічна екскурсія історичними барами Нового Орлеана. Проте з роками івент перетворився на головний фестиваль коктейлів у світі. Щороку представники барної та алкогольної індустрії зустрічаються в Новому Орлеані, щоб провести тиждень семінарів, дегустацій та спеціальних заходів.

BudmoUA – це благодійна ініціатива групи спеціалістів алкогольної індустрії України. Команда проводить заходи в міжнародних барах, а також придумує активності для визначних івентів барної культури. Всі зібрані кошти направляють на допомогу українським ресторанам та волонтерським організаціям, які щодня годують понад 20 000 людей.

Завдяки проєкту українська традиція виголошувати тост "Будьмо!" шириться світом. Благодійні заходи з назвою BudmoUA вже пройшли у США, Німеччині, Франції, Іспанії, Італії, Швеції, Грузії, Румунії, Бельгії, Великій Британії, Казахстані та Чехії. Всього команда організувала 16 івентів у 12 країнах світу і зібрала 56 710 євро.

Про проєкт розповіли зі сцени ведучі відомої премії барменів Bartenders’ Choice Awards, яка 12 років поспіль проходить у Стокгольмі: "Я хочу, щоб всі ви підняли ваші келихи за наших друзів з України. А ще я хочу, щоб ви зробили сторіз з цим хештегом — #BudmoUA. Тому що єдиний спосіб, у який ми можемо розповсюдити інформацію і зібрати кошти для України, — це використати голоси всіх нас. Тож давайте всі разом скажемо: "Будьмо!"

З метою поширення українського "Будьмо!" команда проєкту також запустила маску в інстаграмі з різними тостами. 

В рамках співпраці з BudmoUA бренд Plantation Rum випустив лімітовану партію рому Barbados 2015 Ukraine Charity Bottling з синьо-жовтою етикеткою. Всі 246 пляшок були продані за 2 години! Кошти компанія передала в BudmoUA (€ 65 за пляшку та € 16 000 в сумі) для купівлі двох автомобілів, що будуть доставляти продукти та гуманітарну допомогу людям у містах, постраждалих від війни, а також евакуювати мирних жителів.

Незважаючи на те що з самого початку ініціатива мала на меті залучати виключно іноземні бари та заходи, інтерес до BudmoUA стали проявляти й українські заклади. Так, перша благодійна вечірка із закликом "Будьмо!" пройшла в київському барі Vermuteria в кінці липня. Команда проєкту запевняє: "Далі буде!"

 

Читайте також:

Борщ, вишиванка і тризуб: Українські креативники створили емодзі з українською символікою

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).