Як масаж впливає на настрій та самопочуття, розповідає засновниця чоловічого салону СABINET Barbiere Єлізавета Даль

Чому в чоловічому салоні СABINET Barbiere ще в 2020 році масаж під час процедур став обов'язковим кроком до психічного здоров'я гостей і як стимулювати вироблення окситоцину, "гормону кохання", у постійному стресі?
ПОДЕЛИТЬСЯ

Єлізавета Даль, засновниця приватного чоловічого салону СABINET Barbiere, що в самому центрі Києва, ділиться простими порадами щодо вкрай важливої теми.  

“Звісно, все в нашій голові. Щоб зрозуміти, яким чином масаж впливає на настрій та самопочуття, згадаємо, які гормони та нейромедіатори знаходяться саме в голові та регулюють наш стан. Серотонин, дофамин, окситоцин, кортизол, адреналін и норадреналін, що відповідають за адаптацію організму до стресу. Масаж підвищує концентрацію дельта-хвиль. Їхня висока концентрація спостерігається в найглибших фазах сну. Це ще одна причина, через яку масаж викликає почуття розслаблення”.

Одним з перших досліджень тактильного голоду став експеримент 1959 року, проведений американським психологом Гаррі Харлоу. Він ввів поняття "комфорт від контакту", довівши, що дитина від матері потребує не тільки їжі, але і дотику. Новітні дослідження показують, що дотик не тільки приємний для більшості, але і є засобом переконання і мотивації. У людей, які відчувають тактильний голод, підвищується рівень тривожності, посилюється схильність до депресій, проблем зі сном.

Зниження тілесних контактів почалося задовго до пандемії. У сучасному світі сім’ї стали менші, значно збільшився потік інформації (зросло спілкування з гаджетами), люди стали більш ізольовані один від одного. Змінилися і соціальні норми. Якщо взяти кого-небудь за руку або поплескати по плечу, це може бути сприйнято як порушення особистого простору.

Еволюційно людина - істота соціальна: організація в спільнотах давала шанси на виживання. Тому наш мозок сприймає дотик як знак того, що ми не самотні, а значить, ми в безпеці. Під час таких контактів сигнали подаються від рецепторів, розташованих під шкірою, до блукаючого нерва, який з'єднує головний мозок з усіма іншими органами. Підвищення його тонусу уповільнює роботу нервової системи і активізує відразу кілька корисних реакцій в організмі. Допомагаючі організму виробляти гормони антидепресанти, організм активніше виробляє гормон окситоцин –  подібний процес відбувається і під час сексу. Окситоцин сприяє почуттю довіри і прихильності, а також може уповільнити старіння.

Ще одним важливим наслідком дотику є зниження кортизолу - гормону стресу.

У пар, які мають більше тілесних контактів, фахівці з Цюріха зафіксували нижчий рівень кортизолу. Також стимулюється вироблення серотоніну і дофаміну ­– природних антидепресантів. Через дотик знижується частота серцевих скорочень і артеріальний тиск. В цілому зміна рівня гормонів в організмі дає відчуття умиротворення і спокою.

Так, вчені з Оксфорда, Ноттінгема і Ліверпуля з'ясували, що повільне погладжування внутрішньої сторони передпліччя допомагає дітям легше переносити біль, а дорослим дарує відчуття турботи. Навіть визначили ідеальний темп для таких погладжувань: 3-5 сантиметрів в секунду.

Фахівці з Лондона з'ясували, що ніжний дотик знижує відчуття самотності, навіть якщо він отримується від незнайомця.

Саме з цією метою в 2004 році австралієць Хуан Манн вийшов на вулицю з табличкою "Вільні обійми". Так з'явився міжнародний рух, учасники якого пропонують обійняти незнайомців.

 

Ділимось з вами декількома порадами, як стимулювати вироблення окситоцину, якщо партнера немає поруч:

  • Насолоджуйтесь масажем.  
  • Вітайте людей обіймами.
  • Сходіть на манікюр або в перукарню.
  • Заводьте домашніх тварин.
  • Доторкніться до приємних на дотик речей: пухнастої ковдри, кружки гарячого чаю.
  • Зробіть самомасаж, сюди можна віднести масажери для голови, спини та інші гаджети.
  • Рухайтеся якомога більше – ходьба стимулює рецептори на стопах. 
  • Доторкніться до себе, після душу використайте лосьйон для тіла з вишуканим ароматом, наприклад апельсинів з Капрі – Аранча ді Капрі від Acqua di Pаrma.

Відсутність дотику запускає "ланцюгову реакцію" і може привести до цілого каскаду негативних наслідків для здоров'я - від схильності до застуд, серцево-судинних захворювань і раку. Люди в такому стані частіше зловживають психоактивними речовинами.

Наше тіло позитивно та цілющє реагує на дотики, а ми маємо в своєму розпорядженні багато найприємніших засобів боротьби з тактильним голодом.

 

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

CABINET Barbiere — приватний простір для чоловіків з унікальним сервісом тільки ОДНОЧАСНИХ послуг в ОДНОМУ кріслі.

Всього за 1 годину, під час стрижки, майстрині одночасно зроблять манікюр чи педикюр, догляд за обличчям, доповнюючи масажем, щоб ви могли повністю насолодитися відпочинком!

Салон у самому центрі Києва на Софійській площі.

Забронюйте час для себе чи подаруйте його близькій людині:
+38 067 510 11 88

 

Website

Facebook

Instagram

 

 

Читайте також:  Guzema Fine Jewelry відкрили свій другий бутик в історичному центрі Києва

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).