Вітаміни, які допоможуть впоратися з хронічною втомою після зимової сплячки

ПОДЕЛИТЬСЯ
Фізичною, емоційною чи розумовою
ПОДЕЛИТЬСЯ

Втому відчувають усі люди, незалежно від віку та сфери діяльності. І неважливо, чи сиділи вони цілий день в офісі над паперами, чи робили хайк гірською стежкою. Втомитися можна фізично, розумово чи емоційно. До того ж, на стан організму впливала й "зимова сплячка", адже зі зрозумілих причин в зимовий період наша активність помітно знижується. 

Втому не можна подолати за допомогою пари вихідних або цілого місяця відпочинку. Найчастіше хронічна втома стає наслідком фізичних та психологічних навантажень, що посилюється ще й неправильним способом життя.

Організм не отримує необхідної кількості вітамінів, не відпочиває, тож і починає давати збої. У цьому матеріалі ми розберемося, як виявити у себе хронічну втому і як її позбутися.

ОЗНАКИ ХРОНІЧНОЇ Втоми

 

Багато хто шукає вітаміни від втоми, не розібравшись зпершу, що з організмом не так. При тривожних симптомах насамперед слід звернутися до лікаря, щоб він індивідуально підібрав комплекс вітамінів.

Наштовхнути на думку про хронічну втому мають такі ознаки:

  • волосся стає тьмяним і ламким;
  • шкіра втрачає тонус, з'являються лущення;
  • виникають проблеми зі сном, при пробудженні відчувається дика втома;
  • підвищується сонливість упродовж дня;
  • при однаковому раціоні різко змінюється вага (як у бік збільшення, і у бік зниження).

Насамперед потрібно переглянути свій спосіб життя. Замінити шкідливі звички корисними, знизити рівень стресу, запровадити фізичне навантаження. І найголовніше – потрібно переглянути свій раціон.

Людина постійно отримує вітаміни та мінерали з їжі. Деякі речовини організм синтезує самостійно, інші можуть надходити до клітин виключно ззовні. Приймаючи вітаміни при занепаді сил, ви зможете заповнити свої втрати та позбутися синдрому хронічної втоми без медикаментозного втручання.

ВІТАМІНИ ВІД Втоми та занепаду сил

Вчені всебічно вивчають вплив вітамінів і мінералів на організм людини. Клінічні дослідження підтверджують важливу роль поживних речовин у боротьбі з хронічною втомою. Доведено, що, крім самопочуття, вітаміни та мінерали покращують когнітивні здібності. Всі поживні елементи корисні для людини, але є найбільш значущі.

Вітамін В

Це ціла група вітамінів, яка впливає на різні процеси в організмі та допомагає подолати хронічну втому. В1 відповідає за емоційний стан людини, бере участь у регенерації нервової системи. В2 переробляє білки, жири та вуглеводи в енергію, яка дарує організму заряд бадьорості. В6 покращує мозкову діяльність та настрій. В9 нормалізує сон, В7 знімає втому, В12 насичує кров киснем.

Нестача вітамінів групи В відбивається на зовнішньому вигляді людини та її нервової системи. Збивається ритм сну, з'являється дратівливість чи апатія, відчуття постійної втоми. Вітаміни групи В містяться у печінці, горіхах, яйцях і листових овочах.

Вітамін С

Часто вітаміни від занепаду сил покликані піднімати настрій. Аскорбінова кислота активно допомагає підвищити тонус організму, зміцнити імунітет. Вітамін С стимулює вироблення гормонів радості, які знімають депресію та стан хронічної втоми. Аскорбінова кислота міститься в чорній смородині, цитрусових, квашеній капусті.

Вітамін D

Регулює рівень кисню в крові. Від нього залежить кількість часу, необхідного на відновлення організму під час відпочинку. Дефіцит вітаміну провокує слабкість м'язів, посилює втому. Крім сонячних ванн, корисна речовина міститься в лососі, яєчному жовтку, молоці.

Залізо

Не лише вітаміни позитивно впливають на людину при втомі. Важливу роль грають мінерали. Залізо покращує метаболізм, відповідає за транспортування кисню у крові, захищає від анемії. Його нестача викликає слабкість. Міститься залізо в сочевиці, червоному м'ясі та печінці.

Магній

Відповідає за здоровий сон та обмінні процеси в організмі. Нестача магнію провокує появу відчуття втоми, запаморочень та безсоння. Елемент міститься в бобових, листових овочах та горіхах.

Калій

Покращує роботу серця та головного мозку. За його нестачі виникає втома, слабкість. Калій міститься у бананах, гарбузі, шпинаті.

ЩО ЩЕ ДОПОМОЖЕ ПОБУТИСЯ ВІД Втоми

Лікар призначає вітаміни при втомі як в окремих препаратах, і в комплексах. Зазвичай такі універсальні препарати містять добову дозу всіх необхідних речовин. Крім них у вітамінні комплекси входять добавки:

  • коензим Q10 дає енергію та зміцнює імунітет;
  • креатин зміцнює м'язи, знижує в'ялість;
  • L-теанін покращує роботу мозку, збільшує енергію.

Крім правильного харчування та вітамінних добавок, позбутися втоми також допомагають зміни у способі життя. Рекомендується ввести будь-яку фізичну активність тривалістю не менше ніж 150 хвилин на тиждень. Це необов'язково має бути відвідування спортзалу. Підійдуть і прогулянки на свіжому повітрі.

Якщо фізичних навантажень дуже багато, то їх потрібно зменшувати. Натомість віддати перевагу хобі та спілкуванню з друзями. Людині для гарного самопочуття обов'язково потрібно висипатися. Перед тим, як пити вітаміни, розумніше проконсультуватися з лікарем. Самолікування може посилити ситуацію або спричинити небезпечні побічні ефекти.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).