Концептуальна чуттєвість у квіткових формулах: оновлений аромат Dior L`Or de J`adore

Beauty-ревизор
21.08.2023
ТЕКСТ: Єлизавета Бабец
ПОДЕЛИТЬСЯ
Культовий аромат в ольфакторному прочитанні Франсіса Куркджана
ПОДЕЛИТЬСЯ

Новий парфюмер Дому Dior Франсіс Куркджан керувався висловом Крістіана Діора «поважайте традиції та дійте сміливо», представляючи оновлену версію культового аромату J’adore. Як і всі дизайнери, чиє бачення колись, наприклад, проектувалося на знаковий жакет Bar чи сукню Junon, Куркджан залишив у новому L`Or de J`adore його чуттєвість і жіночність, проте додав свій новаторський погляд.

Від J’adore L’Or до L’Or De J’adore

Парфумер звертає свою увагу на флористичний букет аромату. Радикальними та виваженими рухами Франсіс Куркджан виділяє квіткові ноти, примножуючи їх інтенсивність у складній композиції L`Or de J`adore.

Баланс кожної грані в J’adore L’Or створював симбіоз букету, у якому одні квітки зливалися з іншими. Надихаючись цією таємницею, у своєму ароматі Куркджан переосмислює абстрактну композицію, порушує пропорції та представляє нову міфічну квітку Dior.

Квіти в L’Or De J’adore пройшли трансформацію своєї форми. Парфюмер майстерно підвищує звучання нот жасміну та рози, конвалія та фіалка – теж грають у мажорності. Куркджан розкриває красу квітів на повну, не порушуючи традицію оригінального J`adore – не виділяти окремі ноти.

«Я хотів перейти від аури J'adore до аури L'Or de J'adore і до його ольфакторної квінтесенції, вільної від усіх зайвих елементів. Я хотів надати квітковому J'adore більш обтічні, сучасні та універсальні акценти. Наче пролити нове світло на J'adore, який є шедевром імпресіонізму, що складається з безлічі калейдоскопічних штрихів», – ділиться Франсіс Куркджан.

Відблиски золота

Композиція Курджана обрамлена культовою формою флакона J'adore. Золото, як один з кодів Dior, переплітається з теплом нового аромату. L'Or de J'adore доповнений золотою кришкою, зверху якої знаходиться елегантна деталь – скляна намистина, що нагадує про парфумерні краплі.

Кампанія

Шарліз Терон продовжує свою багаторічну історію, пов’язану з ароматом J'adore. У новій рекламній кампанії акторка з’являється в золотій сукні, ексклюзивно створеній Марією Грацією К’юрі. Вишуканість, жіночність і чуттєвість, залиті сонячними променями – як прояв композиції культового аромату.

Мистецький діалог з Жаном-Мішелем Отоньєлем

Французький художник Жан-Мішель Отоньєль, надихаючись золотою амфорою, створив лімітовану серію скриньок і квіткових футлярів для L'Or de J'adore. Виконаний у золоті та бронзі, футляр представляє пелюстки троянди з намистин. Для прототипу квітки Жан-Мішель використав власний малюнок аквареллю. Виріб буде представлений в обраних бутиках Dior по всьому світу.

J’adore х Refik Anadol Studio

Оновлений L'Or de J'adore надихнув не лише парфюмерних прихильників, але й штучний інтелект. Франціс Куркджан і сучасний художник Рефік Анадол змусили ШІ зробити невидиме видимим, тобто – втілити в діджитал-площині буяння букетів і золота.

Так, студія Refik Anadol Studio представить іммерсивний простір з хвиль рідкого металу з різноманітними квітами. Художник трансформує формулу культових парфумів у нову AI Data Sculpture у своєму фірмовому стилі, який є настільки ж візуально вражаючим, як і поетичним.

 

Читайте також: Річ дня: сумка Dior 30 Montaigne Avenue

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).