Як підвищити та зміцнити імунітет

ПОДЕЛИТЬСЯ
Комплексна профілактика
ПОДЕЛИТЬСЯ

Для здорового і ресурсного життя, нам потрібен підвищений імунітет. Якщо він падає, ми більше піддаємося втомі та хворобам. Розповідаємо, на що звернути увагу на шляху покращення імунітет. 

Причини та ознаки зниженого імунітету

Посилити імунітет періодично потрібно кожному з нас. Коли ми втомлюємося або під час міжсезоння, нам не вистачає вітамінів. Щоб простіше було поліпшити імунітет. Давайте розберемося, чому він може знижуватися:

  • Неправильне харчування, в якому мало вітамінів, клітковини, мікроелементів.
  • Відсутність питного режиму, недостатня кількість води.
  • Вживання алкоголю, нікотину, наркотиків.
  • Стрес, нервове напруження.
  • Постійний недосип, перевтома.
  • Відсутність відпочинку та спорту.
  • Неправильний прийом ліків.
  • Хронічні хвороби та патології.

До основних ознак зниження імунітету належать:

  • Втома, млявість, сонливість.
  • Тривожний сон уночі, бажання багато спати вдень.
  • Бажання з'їсти все солодке.
  • Відсутність апетиту.
  • Часті хвороби, застуди.
  • Хвороби, які тривають довше, ніж зазвичай, і мають ускладнення.
  • Висип на шкірі.
  • Повільне загоєння ран.
  • Головний біль, біль у м'язах.
  • Ламке волосся, тонкі нігті.
  • Дратівливість, поганий настрій.

Як зміцнити імунітет

Навіть якщо взимку ви не хворієте з регулярністю раз на місяць, так чи інакше ви можете відчувати на собі наслідки авітамінозу: гостре небажання вставати з ліжка вранці та сонливість упродовж дня, тьмяна шкіра, волосся, яке рясно випадає, або порушення менструального циклу.

На щастя, на сьогоднішній день достатньо способів для зміцнення імунітету, окрім банального вітаміну С, хоча його, звісно ж, ніхто не відміняв.

Спілкування з близькими

Відомий у науковому світі нейрофізіолог Баррі Бітман провів масштабні експерименти, під час яких з'ясувалося: зустрічі, спілкування з близькими людьми, їхня підтримка мають потужний вплив на стан імунітету. Саме завдяки спільно проведеному часу з рідними чи друзями в організмі майже миттєво активізується діяльність важливих для імунітету Т-клітин. А тепер згадайте, як давно ви телефонували своїй мамі чи найкращій подрузі?

Відмова від куріння та алкоголю

І справа тут не тільки в тому, що куріння і регулярне вживання алкоголю - це шкідливі звички. І те й інше чинить руйнівний вплив на імунні ресурси. Так, під час куріння в роті утворюється запальний осередок, який відволікає імунну систему, а в цей час в організм можуть вільніше проникати віруси. А надлишок алкоголю, наприклад, здатен «вимикати» діяльність протипухлинного імунітету, який відповідальний за протистояння раковим клітинам.

Піклуватися про здоров'я кішківника

Сьогодні вчені все частіше говорять про те, що більша частина імунних клітин мешкає в нашому кишечнику. Таким чином, стає зрозуміло, навіщо лікарі після курсу потужних антибіотиків призначають нам пробіотики.

Щоб зміцнити захисні сили організму, правильним рішенням буде вживати незамінну для здоров'я кишківника їжу: йогурт без добавок, квашену капусту, клітковину, хліб із висівок, яблука, інжир, насіння льону, бобові, ревінь, мед, мигдалеве молоко, топінамбур, соєвий соус (якісний!), пуер, сир і моркву.

Додати в раціон корисні приправи

Запам'ятайте список спецій і приправ, які здатні зігрівати організм зсередини, працювати як антисептики і забезпечувати клітини корисними мікроелементами: імбир, кардамон, мелений мускатний горіх, часник, орегано, шипшина, розмарин, куркума, чебрець і шавлія. Додавайте їх у випічку, смузі, каву, чай і супи - ці прості дії допоможуть підтримати імунітет навесні.

Додати протеїни

Також швидко підняти імунітет допоможуть протеїни. Вони - важливі будівельні елементи для регулярного утворення білих кров'яних клітин. Включіть білкові продукти в щоденний раціон, щоб посилити імунний захист: тофу, хумус, сочевицю, яйця, сирі горіхи, устриці, креветки, квасолю, яловичину, сир, гречку, цукіні, спаржу, м'ясо птиці та твердий сир.

Зайнятися спортом

Так, рухова активність і тренування дійсно здатні істотно зміцнювати імунні сили організму. Тренування на щоденній основі посилюють активність, але при цьому дуже важливо пам'ятати правило, про яке рідко можна почути від фітнес-тренерів. А саме: під час надто виснажливих тренувань (наприклад, силові тренування з обважнювачами, які тривають понад кілька годин) у клітинах запускаються руйнівні процеси, які діють з точністю до навпаки, послаблюючи захисні сили організму. Не перестарайтеся!

Вітаміни для зміцнення імунітету

Вітамін D - єдиний вітамін, який здатен працювати як гормон, що регулює метаболічні процеси в клітинах. Його нормальна кількість безцінна для потужного імунітету, відсутності запалень в організмі, здоров'я зубів, кісток і м'язів, а нестача загрожує депресією, частими застудами та переїданням (дефіцит вітаміну D пригнічує вироблення гормону лептину, який відповідає за відчуття насичення). У міжсезоння налягайте на головні джерела вітаміну D, такі як яловича печінка, сир, яєчні жовтки, лосось, гриби шиітаке, червона ікра, соєве молоко, тунець, вугор і сардини. Або ж приймайте його у вигляді добавки (чудовий вітамін D є у бренду Nutrilite), але врахуйте, що найкраще він засвоюється разом із жирною їжею.

Вітамін С є в яблуках і цитрусових. Але для того, щоб належним чином підтримувати метаболізм і зміцнити імунітет, краще приймати його в таблетках із високим дозуванням вітаміну.

Вітамін А — головний помічник нашому зору та серцево-судинної системи. Також вітамін А зміцнює імунітет. Його можна купити в капсулах. Якщо говорити про продукти, його багато в моркві, дині, гарбузі, персиках.

Як і вітамін С, вітамін Е може бути потужним антиоксидантом, який допомагає організму боротися з інфекціями. Цей важливий вітамін — частина майже 200 біохімічних реакцій у вашому організмі — має вирішальне значення для функціонування вашої імунної системи. Щоб отримати вітамін Е, подумайте про багаті на жири рослинні продукти, як-от: мигдаль, арахіс/арахісова олія, насіння соняшнику. Олії, такі як соняшникова, сафлорова та соєва олія.

Фолієва кислота — синтетична форма, яку часто додають у їжу через її користь для здоров'я. Вона допомагає підвищити імунітет. Щоб отримувати більше фолієвої кислоти, регулярно додавайте в тарілку більше бобів і сочевиці, а також листових зелених овочів. Авокадо - ще одне смачне джерело.

Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати будь-які добавки.

трав'яні Настоянки

Трав'яні настої можуть допомогти запобігти захворюванню або скоротити тривалість та інтенсивність симптомів, коли ви дійсно захворіли на застуду або грип. Ось кілька трав, що підвищують імунітет, а також кілька порад щодо приготування трав'яних настоїв у домашніх умовах.

Бузина — ягода темної фіалки, що має імуностимулювальні властивості. Може зменшити тривалість і тяжкість симптомів застуди.

Ехінацея — може допомогти підняти імунітет і зменшити тривалість і тяжкість застуди та інших інфекцій верхніх дихальних шляхів, якщо вживати його на початку симптомів.

Щоб підняти імунітет, вибирайте якісні насипні трави. Якщо у вас немає місцевого аптекаря, ви можете замовити їх онлайн. Використовуйте здебільшого листя, квіти або дрібно нарізані стебла та коріння.

Як заварювати:

Використовуючи очищену воду, покладіть 4 столові ложки трав, повністю залиті в каструлю з 4 склянками води. Щоб приготувати міцний трав'яний настій, під час кип'ятіння тримайте кришку закритою, час від часу помішуючи. Для отримання оптимального ефекту настоюйте лікарські трави приблизно на 15-20 хвилин. Добре процідити і випити. Залишки можна зберігати в скляній банці в холодильнику. Зберігайте настій не більше 24 годин.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).