script async="async" src="https://securepubads.g.doubleclick.net/tag/js/gpt.js">

Суперфуд. Чому зелень має бути в вашому раціоні цілорічно

ПОДЕЛИТЬСЯ
Простий спосіб підвищити рівень свого здоров’я
ПОДЕЛИТЬСЯ

Максимум користі – мінімум затрат часу. Найпростішим та найефективнішим способом покращити свій раціон є додати джерело вітамінів та мікроелементів – зелень. Доступний у будь-яку пору року продукт дозволяє підвищити імунітет, покращити метаболізм, регулювати рівень цукру в крові та безліч інших переваг, що відкриває для нас споживання свіжої зелені. Як урізноманітнити свій раціон у холодні пори року та покращити рівень здоров’я за допомогою нехитрого способу, нижче.

Як обрати та зберігати зелень

Полиці супермаркетів наповнені зеленню цілий рік, що можливо завдяки локальним та крафтовим брендам, які вирощують продукт у спеціальних тепличках. Обираючи її, звертайте увагу на свіжість зелень має бути хрусткою, тримати форму, не втрачати свій колір та вологу.

Зберігати зелень вдома рекомендується в скляних тарах –  тривала взаємодія з пластиком тільки зіпсує зовнішній вигляд та стан продукту. На дно герметичного судка покладіть сухий паперовий рушник, далі – зелень, після – ще один шар серветки, і тільки потім закривайте кришкою. Це не подарує продукту «вічне життя», однак дозволить зберігати його протягом семи днів.

Також зелень можна вирощувати самостійно і навіть знайти в цьому окремий вид медитації. Існує велика кількість українських та закордонних брендів, які пропонують спробувати себе в ролі садівника, представляючи горщечки та насіння різних видів зелені: укропу, петрушки, руколи, шпинату тощо. Якщо свіжої зелені з підвіконня все ж хочеться, а вирощувати її – ні, зверніть увагу на девайси, що працюють «автономно»: завдяки спеціальному освітленню та герметизації на перших етапах поливати та доглядати будь-яким іншим чином за рослиною не потрібно.

Яка зелень корисна для організму

Зелень – один з небагатьох низькокалорійних продуктів, що поєднує всі необхідні для здоров’я поживні елементи. Високий вміст хлорофілу насичує клітини киснем, виводить токсини та зайву рідину, а також нормалізує роботу кишечника. Яку зелень варто додати до свого раціону?

  • Рукола – містить у складі магній, калій, цинк, фосфор, натрій та вітаміни В1-В6, В9, А, С, Е, К. Виводить токсини, покращує стан шкіри, волосся та нігтів, укріплює імунітет.
  • Шпинат – вітаміни А, С, К, залізо, магній та кальцій. Покращує метаболізм, сприяє нормалізації рівню гормонів, поліпшує рівень цукру в крові та знижує стрес.  
  • М’ята – вітаміни А, С, В, залізо, цинк, мідь, марганець, натрій, фосфор і калій. Має високий вміст антиоксидантів, покращує роботу дихальних шляхів, заспокоює та знімає навантаження на нервову систему.
  • Салат Ромен – містить у своєму складі вітаміни Е, А, К, В1, В2, В5, В6, Н, РР, фолієву кислоту, селен, магній, залізо тощо. Регулює водний обмін та попереджує появу набряків, знижує тиск, покращує роботу серцево-судинної системи.

Також серед іншої зелені, вартої урізноманітнення вашого раціону – мангольд, петрушка, кінза, кріп, а також різні види мікрогріну: цибулі, редису, щавелю, соняшнику та інших рослин.

Читайте також: 5 симптомів осіннього авітамінозу

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).