script async="async" src="https://securepubads.g.doubleclick.net/tag/js/gpt.js">

6 корисних властивостей та 3 рецепти з гарбуза для здоров'я шкіри та волосся

ПОДЕЛИТЬСЯ
Сезонний овоч
ПОДЕЛИТЬСЯ

Щоранку восени ми прокидаємось, мріючи про те, як додати кольору та настрою до нашого дня, адже похмурі осінні будні надихають лише на те, щоб дивитись драматичне кіно під ковдрою цілісінький день. 

Природа подбала про наших помічників та подарувала нам розмаїття сезонних овочів. Сьогодні поговоримо про головний – гарбуз. Регулярно вживаючи цей овоч, ви не лише підтримуєте організм в прекрасній формі і підсилюєте імунітет (що, безумовно, особливо актуально у холодну та похмуру пору року), а й значно покращуєте стан шкіри, волосся, нігтів та зможете на 100% налаштуватися на осінь.

Головний сезонний овоч на 90% складається з води, решта – набір мікроелементів і вітамінів. Зокрема це велика кількість вітамінів (А, С, Е, В1, В2, B3, B6, B9 РР, K), а також магній, залізо, цинк, кремній, фтор, кальцій, калій, бета-каротин та інші. Цікаво, що в складі гарбуза у 5 разів більше каротину (потужний антиоксидант), ніж у моркві; найбільша кількість заліза серед овочів і навіть більше білків, ніж у перепелиних яйцях.

"У цьому питанні головне – не применшити корисний вплив елементного складу гарбуза, його насіння і м’якоті на стан шкіри, волосся та нігтів. Завдяки тандему їхніх корисних речовин ви отримуєте справжнє джерело краси та забезпечуєте собі гарне волосся, міцні нігті та чисту шкіру, про які раніше можна було лише мріяти", – зазначає дієт-тренер Богдана Тарасюк.

Гарбуз містить вітамін А, що є прекрасним антиоксидантом та має омолоджувальну дію, запобігає появі перших зморшок. Завдяки вмісту цинку в овочі вдається поліпшити стан шкіри під час висипу вугрів та зменшити їх інтенсивність. Вітаміни B3 і B6 допомагають оновленню клітин шкіри (разом з цинком) і сприяють підтриманню гормонального балансу. А через вплив жирів омега-3 і омега-6 та заліза волосся отримає додатковий здоровий блиск, а шкіра порадує зволоженістю та еластичністю.

Також варто пам’ятати, що гарбуз – низькокалорійний овоч (22 ккал / 100 г), він прискорює обмінні процеси і містить високу кількість клітковини. "Дієтологи радять додавати його у раціон задля зниження ваги, але водночас необхідно пам’ятати про міру та не зловживати. Адже через високий глікемічний індекс цього продукту під час переїдання рівень цукру в крові збільшується та виникає відчуття голоду", – пояснює Богдана.

Щоденне вживання гарбуза допомагає отримати здоровий відтінок шкіри та зберегти легку засмагу за рахунок вмісту каротину. М’якоть стане прекрасним інгредієнтом для приготування косметичних масок, так як нормалізує очищення пор та прибирає жирний блиск з обличчя.

Редактор L'Officiel, тренер та експерт з харчування Ангеліна Харді запропонувала три простих і смачних рецепти з гарбузом на кожен день.

Почніть день зі смузі – це чудова ідея зарядитися енергією та вітаміном А, неймовірним антиоксидантом. 

Осіннє смузі з гарбузом та яблуком

На одну особу:

100 г гарбуза 
1 велике яблуко
1/2 апельсина очищеного
Кориця
Сік 1/2 лайма (лимона)
1 ч. л. меду
100 мл води

Додати всі інгредієнти до блендера, збити. Смакує охолодженим.


Початок дня – найважливіший момент, адже ми "заправляємось" перед роботою чи тренуванням. 

Чудова думка для повноцінного сніданку для великого дня – домашня гранола з гарбузовим йогуртом "Галичина". Поєднання гарбуза та йогурта чудово розкриває вітамінні властивості сезонного овоча.

Домашня гранола з йогуртом 

На 4-х осіб: 

800 г карпатського йогурта з гарбузом "Галичина"
350 г вівсяних пластівців
50 г гарбузового насіння очищеного
50 г мигдалю
50 г насіння льону
50 г родзинок
80 г меду

Для граноли. Змішати горішки, родзинки, мед та пластівці. Викласти у форму товщиною 1-2 см та запікати 30 хв. Дати охолонути. Поділити на порції, додати йогурт. 

Гарбузова каша – класика української кухні. Пропонуємо цікавий варіант звичної гарбузової каші.

                                             Вершково-гарбузовий пудинг

Рецепт на 4-х осіб:

500 г гарбуза (очищеного)
150 г рисової крупи 
200 мл вершків 15%
120 г цукру (чи меду)
120 г сушеної журавлини
Ванільний цукор, кориця, кардамон
60 г вершкового масла 
 

Гарбуз порізати, відварити на невеликому вогні 40 хв. Приготувати рис до напівготовності, додати гарбуз, тримати на вогні ще 10 хв., помішуючи, додати приправи. Додати цукор, вершки. Залишити ще на 5 хв. Накрити кришкою, настоювати 10 хв. Зробити пудинг за допомогою блендера. Сервірувати з журавлиною та вершковим маслом. 

Смакує з трав‘яним чаєм.

Додавайте до свого раціону гарбуз без сумніву – ваш організм буде дуже вдячний!  Експериментуйте з рецептами, інгредієнтами – спробуйте зробити користь смачною. 

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).