Дизайнер GUDU Лаша Мдінарадзе: "Створювати колекції — моя щоденна робота"

Интервью
26.11.2021
ПОДЕЛИТЬСЯ
Сила традицій
ПОДЕЛИТЬСЯ

У жовтні 2021 року Лаша Мдінарадзе, креативний директор і дизайнер українського бренду GUDU, презентував нову весняну колекцію 2022 в рамках фестивалю Kyiv Art & Fashion Days. Серед багатьох орнаментів, які були розроблені для принту на шовку та костюмних тканинах колекції, особливу увагу привернув один складний візерунок на білому фоні, створений у колаборації з Borjomi. Що саме він означає і чому з’явився в колекції GUDU весна-літо 2022, ми вирішили дізнатись у самого дизайнера.

Розкажіть, з чого для вас починається кожна колекція?

Все залежить від настрою: це може бути тканина,  іноді — силует. Мені подобається слухати музику, яку я обираю для показу, і вона також задає ритм роботи, надихає на створення моїх ескізів. Я одразу уявляю, як ці речі будуть виглядати на подіумі. Перший образ — майже завжди мій улюблений. Я помітив цікавий факт: ми його не відтворюємо потім. Це унікальний образ, який можна побачити тільки під час показу на подіумі.
Створювати колекції — моя щоденна робота, тому буває так, що я, працюючи над однією колекцією, вже малюю паралельно іншу.

Героїнею колекції весна-літо 2022 стала діджейка Гаель Абакарова. Розкажіть, як ви познайомились? 

У мене був день народження, і я святкував його у клубі К41 у Києві. До цього я якось слухав музику DJ Gael, яка мені сподобалася. Під час святкування серед натовпу я побачив незвичайно красиву Гаель і майже водночас вирішив, що вона стане обличчям моєї нової колекції. Якщо пам’ятаєте, раніше я завжди приховував обличчя моделей на показах, але, побачивши Гаель, вирішив, що цього разу все буде по-іншому. Вона надихнула мене і надалі показувати красу жінок, підкреслювати їхню індивідуальність. Працювати з Гаель було комфортно, можливо у майбутньому ми ще попрацюємо з нею. "Неодмінно, — додає Гаель, яка сидить поруч із дизайнером під час інтерв’ю. — Спочатку я не знала, хто такий Лаша, і дуже здивувалась його пропозиції, а потім ми проводили час разом, багато сміялись, тому й працювати разом з GUDU було приємно і легко. Для мене це перший досвід роботи моделлю для відео-зйомки нової колекції GUDU, яке було відзняте на вулицях Києва, у місті, що нас поєднало і познайомило. Раніше я була моделлю лише для фото зйомок. Лаша також надихнув мене створити свій власний мерч каптурів, на який я до цього не наважувалась".

Гуду, яка річ для вас стала найулюбленішою з цієї колекції й найскладнішою у виконанні? 

Найскладніший завжди печворк, коли кожна деталь вирізається вручну та потім викладається на тканині, міліметр до міліметра. Тому, напевно, найскладніша у цій колекції модель — це плащ із зображенням вогню.
Якщо говорити про улюблену річ, то я, швидше, закохуюсь у якусь одну деталь. Приходжу зранку до студії, а на манекені зібраний готовий елемент однієї речі — і все, він для мене ідеальний. І так майже з кожною моделлю колекції, адже загалом вони всі мої улюблені! (Сміється.) 

Цього року ви зробили колаборацію з Borjomi. У чому вона полягає ?

З цим брендом GUDU співпрацює вперше, але в нас було щось спільне з самого початку — це грузинське походження. Разом з бренд-командою Borjomi ми розробили фірмовий принт за мотивами Болнісського хреста, зображеного на грузинському прапорі, та обрали знаковий колір патерну - блакитно-зелений, так званий Georgian Green, який символізує природу і воду Грузії. Цей закодований символ ми перетворили на принт на тканині та інтегрували у кілька речей колекції.

Читайте также: Gudu посвятили коллекцию Киеву и Казимиру Малевичу

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).