Біткоїн, ефір або альткоїни – що обрати для перших криптоінвестицій

Колумнисты
04.06.2024
ТЕКСТ: Марина Тендітна
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Сфера інвестицій постійно розвивається й пропонує нові можливості для примноження капіталів. Сьогодні інвестування – це не лише про купівлю акцій, облігацій, нерухомості, а й про використання новітніх технологій та інноваційних підходів: відновлювана енергетика, ШІ, кібербезпека і, звичайно, криптовалюта.

Українська підприємиця та інвесторка Марина Тендітна ділиться власним досвідом та порадами у колонці для L’Officiel Online.

Марина Тендітна

 

Протистояти технологіям – це стратегія в нікуди

Для більшості заробіток на криптовалюті може здатися складним процесом. На початку і я не дуже розуміла, як на цьому заробляти. Але боятися труднощів і протистояти технологіям – це стратегія в нікуди... Лише за останнє десятиліття ми перейшли від готівки до карт, від карт до віртуального простору. Криптовалюта стає все більш доступною, зручною та інтегрованою в наше повсякденне життя: встановлюються криптомати, люди працюють віддалено й отримують зарплату у крипті. З'являються нові молоді мільйонери, котрі будують свій статок саме завдяки цифровим активам. 

Куди інвестувати та що врахувати 

Вибір для інвестицій є досить непростим. Особисто для мене біткоїн – варіант без програшу, але, звичайно, в довгостроковій перспективі. Це такий актив, у який вкладаєш і забуваєш про нього на якийсь час. У відносинах із ним головне – ніколи не панікувати. Тренди останніх років свідчать про те, що біткоїн зростає в ціні. Варто лише озирнутися в минуле, коли криптовалюта здавалася всесвітньою змовою чи пірамідою.

Сьогодні біткоїн – це класика, що ніколи не виходить з моди. Стійкий, надійний, визнаний інвестиційними гігантами. Він, як колекція сумок Hermès або діаманти Tiffany – завжди буде цінним активом.

Ефір (Ethereum) – це друга за популярністю криптовалюта. Він динамічніший та мінливіший, ніж Bitcoin. Але ефір пропонує не просто віртуальну валюту, а цілу платформу, де можна розробляти децентралізовані програми (dApps) для різних галузей – від фінансів до ігор. На платформі Ethereum можна також створювати власні токени, а це – нові можливості для фандрейзингу. Через всі ці якості ефір став улюбленцем розробників та ентузіастів технологій, це must-have у криптогаманці дуже багатьох інвесторів.

Альткоїни – це всі інші валюти. Наразі їх тисячі, з дуже різними характеристиками та цілями. Інвестування в альткоїни може бути дуже ризикованим, але й може принести дуже високий прибуток. Ретельно вивчіть будь-яку криптовалюту, перш ніж інвестувати в неї.

Порада номер один – ніколи не інвестуйте в те, чого не розумієте. Порада номер два – враховуйте те, що на ціни альткоїнів впливають не лише глобальні фактори, але й емоції та психологія. Яскравий приклад – "війна мемів" між Dogecoin та Shiba Inu. Ці дві криптовалюти, засновані на зображеннях собак шиба-іну, спочатку були просто жартами, але завдяки підтримці в соціальних мережах досягли значного успіху: Dogecoin у 2021 році злетіла у своїй ціні майже на 10 000%, а Shiba Inu в тому ж році зросла на понад 4 000%.

Якщо ви лише починаєте свій шлях інвестицій, я б радила передусім відповісти собі на низку запитань: 1. Чого ви хочете досягти за допомогою своїх інвестицій? 2. Наскільки ви знайомі з криптовалютами та блокчейном? 3. Наскільки ви готові ризикувати своїми грошима?

Інвестиції у криптовалюту – це стиль життя

Інвестиція у криптовалюту – це найперше інвестиція в себе. Це стимул до вивчення нових технологій, економічних моделей та інвестиційних стратегій. Це необхідність глибше досліджувати принципи роботи грошей, інфляції, децентралізації та управління капіталом.

  • Інвестиції у криптовалюту – це стиль життя, в якому перевірка трендів – щоденна рутина. З часом ви починаєте відчувати вайб ринку, що є не якоюсь магією, а лише напрацьованою аналітикою.
  • Якщо ви вже зареєструвалися на надійній біржі, поповнили гаманець, то ось вам ще кілька загальних порад.
  • Почніть з невеликої суми. Не інвестуйте більше, ніж можете дозволити собі втратити.
  • Диверсифікуйте свій портфель. Тобто, інвестуйте в декілька різних криптовалют. Це саме те, про що говориться у прислів’ї про яйця і кошик.
  • Інвестуйте на довгострокову перспективу. Криптовалютний ринок дуже мінливий, тому ціни на криптовалюти можуть різко змінюватися. Не піддавайтеся паніці під час короткострокових коливань.
  • Зберігайте свої криптовалюти безпечно. Використовуйте надійний криптогаманець для зберігання активів.

Інвестування у криптовалюту – поки що заняття не для всіх. Але це, без сумнівів, – потужний тренд. Якщо ви вже готові ризикнути, вперед. Бажаю вам успіхів!

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).