Два в одному

Колумнисты
03.11.2015
ТЕКСТ: admin
ПОДЕЛИТЬСЯ

Колумнист Оленка Мартинюк Все статьи колумниста > Нещодавно на вулиці мені назустріч йшла пара підлітків – хлопець і дівчина: обоє у чорному, спортивні штані, світшоти, кросівки. Вони виглядали однаково і неоднаково водночас. Це було цікаво і незвично, адже дуже схожий одяг підкреслював їхню інакшість і прикрашав її. Можливо, краси цьому додавало те, що це була

ПОДЕЛИТЬСЯ

gender_blue01


Нещодавно на вулиці мені назустріч йшла пара підлітків – хлопець і дівчина: обоє у чорному, спортивні штані, світшоти, кросівки. Вони виглядали однаково і неоднаково водночас. Це було цікаво і незвично, адже дуже схожий одяг підкреслював їхню інакшість і прикрашав її. Можливо, краси цьому додавало те, що це була пара у найбільш солодкій стадії своїх стосунків. Однак, я розглядаю цей випадок з точки зору соціології моди і можу сказати, що це був яскравий приклад того так званого gender free dressing у Києві. Приємно, що ми йдемо в ногу зі столицями моди у цьому плані. Як тільки не називають цей тренд: gender blur, gender fluid, gender neutral, cross dressing, unisex style. Суть одна – це одяг, який можуть носити як дівчата, так і хлопці.

Подіуми рясніють одягом в стилі gender-neutral. І зараз я маю на увазі не тільки так званих маргінальних дизайнерів, як-то Hood by Air чи Nicopanda —  останній, до речі, заявив, що такий одяг – it’s the new normal. Одягова демаркаційна лінія між статями стирається також і на дефіле мастодонтів моди: Міучча Прада каже, що гендер — це лише контекст, а жінки розкуповують чоловічі блузи з бантами від Gucci.

Рітейлери, звісно, не пасуть задніх. У лондонському універмазі Selfridges, котрий ще з часів свого відкриття став першим реагувати на всі нові течії, що з’являються в суспільстві, і цього разу випередили всіх. Ще два роки тому там почали роботу над революційно новим простором Agender, де продавалися б речі і для жінок, і для чоловіків. Він відкрився цієї весни і одразу був охрещений The New York Times «доісторичний Тардіс», з натяком на машину часу з британського серіала «Доктор Хто». Все було продумано блискавично: на сайті універмагу було створено розділ, присвячений новому простору, там же розміщувались поради, як носити представлені там речі. А слоганом простору стали слова «Це — майбутнє genderless шопінгу».

gender_blue02

Флорентійська виставка Pitti Imagine також вирішила підтримати цей сегмент, який, за словами замдиректора виставки Аугустіно Полетто, «активно розвивається та привертає все більше уваги на міжнародному ринку». Отож, італійці в рамках своєї події відкрили простір Open, де показали колекції 20 брендів, котрі не ділять речі на ті, що для хлопчиків, і ті, що для дівчаток.

І поки критики та байєри для опису даних змін в моді використовують такі епітети як «сейсмічні» чи «культурні», ми розуміємо, що щось нове відбувається, і навіть відчуваємо відголоски цього «щось» тут, у Києві. Що, безумовно, є хорошим знаком.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
17.05.2024
Marc-Antoine Barrois
Аромат для жінок і чоловіків Tilia
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).