Практичні поради: Власниця бренду української lifestyle-канцелярії Олена Редько розповіла про етапи створення колекцій на основі трендів

ПОДЕЛИТЬСЯ
Спеціально для L'Officiel Online Олена розповідає історію розвитку власного бренду
ПОДЕЛИТЬСЯ

Соціальні мережі досить потужно продають тренди, і якщо ти вмієш вчасно їх розпізнавати, у тебе є всі шанси побудувати успішний бренд або, принаймні, бізнес. Перед тим як зареєструвати власну торговельну марку Olena Redko™ та запустити у масове виробництво першу колекцію, я більше 8 років займалась вивченням трендів та реалізацією такої продукції в Україні.

За складом свого характеру я яскраво виражений мотиватор та "досягатор", саме тому мій бізнес пройшов велику трансформацію — від реалізації іноземної продукції та брендів на території України до створення власного українського бренду з виходом на іноземні ринки.

Моїм першим великим успіхом стала колекція канцелярії Mermaid (з англ. — русалка). Тоді я не створила нічого нового чи незвичайного. Я просто була серед перших, хто, розпізнавши новий світовий тренд, привіз його в Україну у вигляді яскравої та стильної продукції. Та колекція була настільки популярною, що нам довелось 4 рази переробляти топові позиції для задоволення попиту клієнтів.

Тренди надзвичайно динамічні та цікаві за своєю природою. Ти ніколи не знаєш, як надовго та наскільки глибоко вони увійдуть у наше життя. Але коли ти вчасно та успішно попадаєш у тренд, успіх тобі гарантовано. Саме тому великі міжнародні компанії та відомі світові бренди намагаються кожного разу залучити до своїх рекламних кампаній якомога більше блогерів та інфлюенсерів, щоб запустити у світ новий тренд.

Поки одні компанії витрачають мільйони доларів на пушинг таких трендів, інші просто слідкують і при перших позитивних сигналах швидко адаптують свої продукти. Коли я вирішила запустити у виробництво першу колекцію у стилі “Русалка”, я була на 99% переконана в її майбутньому успіху. І саме ця впевненість дозволила мені прийняти низку ризикованих рішень.

На той час по всьому світу підлітки обговорювали новий сезон популярного австралійського серіалу “H 2 O: Просто додай води” про трьох подружок- русалок. Серіал мав такий шалений успіх на різних континентах, що неважко було здогадатись, що він скоро з’явиться і в Україні, а все, що пов’язано з русалками, стане надзвичайно популярним, а отже всі соціальні мережі та вітрини магазинів будуть переповнені тригерами на цю тематику.

Цікавий факт, але тренди підсилюють тренди. Навіть ті, хто не бачив жодної серії та нічого не чув про серіал “H 2 O”, невимушено ставали лояльними до всього блискучого, голографічного та з ефектом луски (паєтки) чи рідини всередині. Так, саме на трендах я розробляла дизайни та підбирала матеріали для своїх перших чотирьох колекцій lifestyle-канцелярії, що приносило моєму бізнесу успіх та динамічний розвиток. Але від самого початку я мріяла створити особливу колекцію, присвячену Україні. Я розуміла, що для такої колекції потрібен час, адже новоствореній торговельній марці без багаторічної історії дуже складно та дорого просувати нову ідею.

Я вихована в дуже патріотичній українській родині, в якій завжди прищеплювали цінності щодо своєї історії, культури та українського коріння. Так, в трирічному віці, в рік розпаду СРСР, я лежала в лікарні з мамою і намалювала україночку з кольоровим віночком на голові. Мама досі зберігає цей малюнок, підписаний “Україночка” (Лєночка, 3 роки)”. Вона розповідала, як медсестри та жінки з інших палат одна за одною приходили подивитись на цей малюнок, створений трирічною дитиною.

Маючи доступ до найкращих світових фабрик, передових технологій та найновіших матеріалів, з багатим особистим досвідом виробництва за кордоном, я відчувала готовність створити особливу колекцію, присвячену Україні. Колекцію, в основі якої буде ідея з глибоким сенсом. Це було виключно особистим переконанням та бажанням підкреслити, що Olena Redko™ — це український бренд.

Так, у 2019 році я знайшла ідеальну для такої колекції ідею, відвідавши шоурум українського бренду вишиванок 2Kolyory. Молода сімейна пара, Ігор та Оксана, власники бренду і колекціонери старовинних українських вишиванок, розказали мені цікаву історію та продемонстрували одну з таких вишиванок ручної роботи, створену понад 100 років тому. Та святкова вишиванка мене надзвичайно вразила своїм складним дизайном й унікальною вишивкою. На великому комірі з обох боків було вишито автентичну квітку, один з листочків якої був синім замість зеленого. Це старовинна українська традиція майстринь — навмисно робити один з елементів вишивки іншого кольору. Такий елемент, як кажуть в Україні, "заговорюють" на захист, добробут та успіх, вкладаючи в нього особливу енергію любові або читаючи молитву.

Таким чином вишита річ перетворюється на справжній оберіг для її майбутнього власника. Саме ця автентична квітка, зі своїм синім листочком, зі старовинної української вишиванки лягла в основу нової колекції Love Ukraine. Доповнена іншими національними елементами, такими як китиці, помпони та мережка, колекція Love Ukraine стала справжньою гордістю бренду, в якій ідеально поєднались українська айдентика та сучасні технології виробництва.

На відміну від моїх попередніх колекцій, побудованих виключно на трендах, колекція Love Ukraine, презентована у 2021 році, не продемонструвала миттєвого великого попиту серед українців. По-перше, вона була для старшої цільової аудиторії, а по-друге, мала характер більш сувенірної продукції.

Але коли назва нашої країни зазвучала майже на всіх телеканалах світу, в кожному смартфоні та розмовах звичайних людей завдяки мужності та героїзму українців, наші соціальні мережі та україномовний сайт переповнили іноземні запити про колекцію Love Ukraine. Ми не очікували такого шаленого попиту. Більше того, на відміну від усіх попередніх колекцій, саме Love Ukraine стала справжнім рятівним кругом для бізнесу, в той час як торговельні центри по всій країні було зачинено, а ряд партнерів оголосили про банкрутство та незмогу повернути кошти/продукцію.

На початку червня ми запустили англомовний сайт, присвячений саме колекції Love Ukraine. Щодня ми відправляємо цю продукцію в різні куточки світу у вигляді подарункового набору та отримуємо багато захопливих коментарів щодо автентичності дизайну, бездоганної якості та глибокого сенсу колекції. Україна стала новим світовим трендом і назавжди змінила історію та сприйняття From Ukraine with love. Сьогодні українці платять надзвичайно високу ціну за цей тренд, але наше кожне наступне покоління обов’язково пам’ятатиме та цінуватиме своє, рідне, унікальне.

Замовити продукцію можна на офіційному сайті бренду. 

 

Все було Mermaid, тому що Mermaid був трендом.

Сьогодні тренд — це Україна, тому все буде Україна.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).