Сексуальність сьогодні: Практичні поради, як знайти свою внутрішню привабливість

ПОДЕЛИТЬСЯ
Енергетика, а не короткі сукні
ПОДЕЛИТЬСЯ

Секс є невід’ємною частиною нашого життя. Від якості цього аспекту залежать й інші сфери, такі як стосунки з партнером і навіть успіхи в кар’єрі. Спеціально для видання L'Officiel Online психологиня Лілія Зельдіс розповідає, від чого залежить внутрішня сексуальність і як її знайти.

"Світ обертається довкола сексу. Так було завжди й, швидше за все, і буде. Нехай світові психотерапевти й говорять про те, що лібідо знижене через легкодоступність сексу у різних форматах, що впливає на бажання загалом. Але тоді у мене назріває питання: "Секс = сексуальність?"

Я даватиму вам орієнтир візуальних образів, а ви будете згадувати. Почнемо?

 • Уявіть бажаного чоловіка / бажану жінку
 • Хто він/вона?
 • Який? Яка?
 • У чому він/вона?
 • Що вас приваблює у повному образі?
 • Як усміхається?
 • Як розмовляє?
 • Як поправляє волосся?
 • Який аромат?

У голові вималювався приблизний образ, правда? Але чи був він про прямий секс?

 

Сексуальність – це енергетика. Непереборна привабливість. Сексуальність – це не про коротку сукню, шовк чи укладку. Це про цінність себе. Про розуміння своїх потреб, радостей, болю. Це про таку важливу любов до себе і трепет до своїх внутрішніх переживань.

Сексуальність – це те, хто ми є, коли нас ніхто не бачить. Як ми приймаємо душ чи ванну. Як ми наносимо доглядові засоби. Яку їжу їмо і як сервіруємо стіл. Як одягаємось вдома. Чи можемо задовольнити себе та свої потреби без партнера. Сексуальність це цілий комплекс.

Можна скільки завгодно фарбувати губи, надягати панчохи або відрощувати бороди й робити модні стрижки, але якщо немає внутрішнього імпульсу, то нічого по-справжньому не спрацює. Все починається зсередини, і як я люблю усвідомлювати, відчувати це!

Мені, звичайно ж, легше говорити на цю тему з боку жінки, оскільки сама такою є, але повірте, у чоловіків проблем навіть більше. Ми, жінки, наливаємо собі келих вина, збираємося з дівчатами у затишному місці й обговорюємо секс і оргазми. Так, теми сексуальності, жіночності та сексу ми намагаємося розгадати протягом усього нашого життя.

Але, погодьтеся, жоден чоловік у світі (можливо, є винятки) не прийде в бар і не почне говорити про проблеми у сексуальному житті. Було б чудово, якби ми дійшли до такого рівня сексуальної усвідомленості, але поки що нам потрібно розібратися з простішими речами — наприклад, розподілом ролей на старті відносин і навичкою розуміти, де сексуальний потяг, а де — втеча від самотності.

Але повернемося до теми сексуальності як такої.

Для мене завжди жіноча сексуальність або привабливість була про впевненість і цінність себе. Коли жінка чітко знає, чого хоче, і не погоджується на менше або коли вибирає себе за будь-яких обставин. Навіть якщо перед нею буде принц Монако, вона з легкістю відмовить йому у вечері, тому що в цей день у неї йога, але на наступному тижні прозвучить заповітне для нього "я вільна сьогодні". І найважливіше в цьому всьому для неї буде: "Мені без тебе і так добре. І ти можеш прийти у моє життя, хіба що щоб зробити його тільки кращим. Так покажи, чи ти здатний на це". (Приклад гіперболізований, але яскравий).

Кожна з нас хоче бути привабливою та бажаною. На жаль, не всі себе вважають такими і тим більше не знають, як такими стати. Складність полягає в тому, що тут немає певних правил, які завжди і скрізь діятимуть. Але є певні тези, які кожна може підлаштувати під себе та виробити власні правила, які їй допоможуть.

 1. Постійна робота зі своєю цінністю. Приходимо у крісло терапевта і всі свої комплекси пускаємо туди, а не у світ з іншими людьми.

 2. Чесно запитайте себе: "Що мені не подобається / що я хочу змінити?" Якщо це стосується зайвої ваги і ви дійсно почуваєтеся дискомфортно у тій формі, яка є, тоді переходимо до дій. Але при цьому важливо, щоб ви почувалися добре за будь-яких обставин і усвідомлювали свою привабливість. Якщо ви розумієте, що вам все одно щось не подобається, перегляньте пункт № 1.

 3. Б’ютіфікація. Вбираємося, фарбуємося, робимо укладку, змінюємося, організовуємо фотосесії, але тільки ДЛЯ СЕБЕ. Я, мабуть, ніколи не зможу описати це неймовірне почуття кайфу від самої себе. Коли купуєш шикарну сукню в офіс, а не для особливої ​​нагоди, яка ніколи не настає. Коли наносиш улюблені засоби для догляду перед сном (а часом навіть робиш із собою все, що хочеш, — це теж процес закоханості в себе). Коли купуєш собі смачну їжу, причому це не завжди про правильне харчування. Хочеш морозиво і знаєш, що не каратимеш себе за це? ВАУ! Насолоджуйся. Коли одягаєш гарну спідню білизну, танцюєш перед дзеркалом і тобі так добре від цього всередині – ти просто знаєш, що ти бажана для себе.
  Багато дівчат питають, як до цього прийти, – дивимося пункти 1 та 2.

 4. Ніколи не погоджуйтесь на менше. Сексуальність народжується від задоволеності, до певної міри від достатку. Хочеш квартиру у центрі міста? Зроби все, щоб саме та квартира твоєї мрії була у твоєму житті.

 5. Вміння закрити свої потреби самостійно. Немає нічого прекраснішого за жінку, якій від цього світу потрібне лише задоволення. Це не повинно бути зі стану "все сама", а завжди лише з поваги до себе.

Все просто та складно одночасно.

Ну що, сьогодні ми торкнулися дуже цікавої та хвилюючої багатьох теми. Пропоную тепер домовитися із собою, коли настане той день дозволу, самозадоволення у всіх контекстах та поваги до себе. Може, просто зараз?

Образ: светр, топ, брюки Jacquemus; туфлі Le Silla; сережки — власність стиліста

 

On photo Лілія Зельдіс / Zeldis Liliia @lilia.zeldis
Art direction & styled by Таня Козубова / Tanya Kozubova @tanya.kozubova
Shoot by Ганна Кравченко / Anna Kravchenko @kravchenko_photo_
MUA Карина Близнюк / Karina Blyzniuk @karinallee
Hairdo Вікторія Замлинна / Zamlinnaya Viktoria @viktoria_hst
Outfit CULT Fashion Group
Project Manager Юлія Рурко / Yuliia Rurko @yuliia_rurko

 

Читайте також: Заспокоїтися, думати, діяти: Як підтримати своє ментальне здоров’я під час війни

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).