Колонка Ольги Філатової: "Детокс — профілактика хвороб майбутнього"

ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Засновниця комплексу Edem Resort Medical & SPA, психотерапевт, діючий член Британської асоціації антиейдж-медицини Ольга Філатова розповідає у своїй колонці про те, як знайти баланс у 21 столітті й залишитися здоровим у мегаполісі. 

Нам є чим "завдячувати" промисловості, особливо її заслуга — важкі метали та хімікати, які ми щодня вдихаємо та п'ємо. Відходи кадмію, свинцю, ртуті, пестицидів, гербіцидів, алюмінію, миш'яку здаються нам термінами із хімії. Але вони провокують більш звичні для нашого розуміння хвороби: онкологію, Альцгеймера, подагру, діабет, аутоімунні захворювання, астму, синдром розсіяної уваги… 

Лише уявіть, скільки “дарунків” у вигляді токсинів ми отримуємо просто від перебування на вулиці. Але це ще не все. Найстрашніше те, що лікарі звертають увагу на захворювання лише у критичній ситуації, коли відбуваються гострі випадки хімічного отруєння. А вони трапляються вкрай рідко. 

А ми далі продовжуємо жити із відходами хімічних промисловостей і навіть не підозрювати про це. Натомість токсини в організмі збільшуються, перевантажують нашу систему детоксикації і провокують нові захворювання. 

Поки тіло молоде (орієнтовно до 37 років), воно намагається самостійно очиститись від токсинів. Але з віком протидія усе слабша, токсинів більше, і хвороб, які вони викликають, теж. Ранній симптом дуже “безневинний” — найчастіше це хронічний дискомфорт без будь-якої причини. І провокувати його може будь-що: алкоголь, кава, викурена цигарка чи банальна втома. Тобто будь-яка частина нашого повсякденного життя. 

До мене звертались із різними скаргами. Серед них алергія, підвищена чутливість до хімікатів, хронічні інфекції, які неможливо заспокоїти, головний біль, запаморочення, порушення рівноваги, проблеми з пам'яттю, тремтіння рук, безплідність тощо. 

На ранніх стадіях перевантаження детоксикаційних систем може не бути явних ознак хвороби. Але будь-яке захворювання може спровокувати ці прояви. Наприклад: якась простуда буде протікати більш тривало, більш бурхливо, ніж зазвичай. Тому піклуватись про виведення токсинів потрібно до хвороби, а не після її руйнівних наслідків.

Токсини значно ближче, ніж ви уявляєте

Щоб вберегти себе і своє здоров'я, потрібно знати, з ким доведеться боротись. Кадмій, свинець, ртуть, алюміній, миш'як, пестициди та гербіциди, хімікати бісфенол А, POPs-фталати, розчинники, бензол — ось основні речовини, яких ми повинні найбільше остерігатись.  

Часто усі ці назви звучать надто віддалено, ніби їх і нема у нашому житті. Тоді я розповідаю, де вони зосереджені. Настільки близько, що ми навіть не підозрюємо.  

Обізнаний — отже озброєний

Найкраще середовище для миш'яку — це вода, рис, курятина. Кадмій — наші цигарки, дим і навіть соєві продукти. Ртуть у рибі, риб’ячому жирі, препаратах з омегою, амальгамних пломбах, вугіллі та продуктах його згорання. Бісфеноли є у пластику, алюміній — посуд, POPs, PCBs — у фермерській рибі. А фталати ховаються у предметах гігієни та косметиці.  

І якщо всі розуміють шкідливість цигарок і без вмісту кадмію, то рибні продукти чи омегу ми вживаємо для поліпшення здоров'я. А цілюща “трав'яна медицина” Індії та Китаю з неперевірених джерел — ціла колаборація ртуті, алюмінію та миш'яку. 

Токсична проблема поширена у високоіндустріальних країнах, тому розвиток не завжди рівноцінний добробуту та здоров'ю.  

Те, що ховається у нашому тілі

Мене часто запитують: які ж токсини найнебезпечніші? Однак, спираючись на багаторічний досвід, я використовую інший критерій. Які речовини найдовше залишаються у людському організмі і скільки років знадобиться на те, щоб вийти із синдрому “похмілля цивілізації”?  Ось що дійсно має значення.  

І результати: кадмій виводиться з організму 16 років, миш'як — 4 дні, бензол — 1 день, свинець — 1,5 місяця, а у кістках до 2-х років, ртуть — 2 місяці, а PCBs — від 3-х до 25-ти років! 

Чек-лист здорового жителя мегаполісу

  1. Правильний спосіб життя. Якщо відчуваєте симптоми інтоксикації — підвищіть фізичні навантаження до 3-х разів на тиждень тривалістю у 2 години. Чим більше пітнієте, тим краще.
  2. Аксіома, яка уже не потребує доведень: сауни, хамами не менше 1 разу на тиждень. Забудьте про алкоголь після процедур, це лише погіршить ваше здоров'я. Ви стимулюєте процес детоксикації та одразу навантажуєте організм іншими токсинами. Тому про виведення важких металів можна просто забути. 
  3. Вживайте органічно вирощену їжу. Ви можете самостійно обрати, на якому господарстві хочете її купувати, і навіть зробити екскурсію у цій місцевості. Господарство повинно знаходитись не менше ніж в 10 км від сміттєзвалищ, в 30 км від індустріальної місцевості та не має розташовуватись у місцевості, де є багато аграрних угідь.
  4. Максимально уникайте токсинів. Ретельно підбирайте косметику, побутову хімію, тканини, обирайте житло подалі від магістралей.
  5. Налаштуйте думки на позитивне мислення — детокс розуму такий же важливий, як і детокс тіла.
  6. Оберіть лікаря, який допоможе грамотно підійти до детоксикації вашого організму.

 

Читайте також: Колонка Ольги Филатовой: Как построить здоровые отношения с самим собой

Читайте также: Детоксикация — симптомы и методы чистки организма от шлаков и токсинов

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).