Чому Львів прагне стати ІТ-friendly містом

Статьи
01.12.2016
ТЕКСТ: Анастасия Йовановская
ПОДЕЛИТЬСЯ

Розповів Степан Веселовський

ПОДЕЛИТЬСЯ

У Львові пройшла IT Arena, наймасштабніша конференція України, яка об’єднує програмістів, топ-менеджерів, дизайнерів, підприємців та стартаперів для обміну досвідом та обговорення нових ІТ-трендів. Ми поспілкувалися зі Степаном Веселовським, директором Львівського ІТ Кластеру, який організував конференцію на 1800 учасників, та попросили розказати, чому саме Львів стане містом айтішників.

veselovskii-s-1

Про кластер

Львівський ІТ Кластер – це спільнота провідних компаній у галузі інформаційних технологій (IT), які разом із університетами та міською владою покращують та розвивають ІТ у місті.

Суть роботи Кластера в тому, щоб допомагати розвивати індустрію в межах чітко визначеної локації — в даному випадку це Львів — і реалізовувати проекти, які необхідні індустрії, які допомагають їй зростати швидше порівняно з іншими регіонами.

В основному нашу діяльність можна поділити на три напрямки: освіта, промоція і інфраструктура.

Освіта

Ми працюємо на всіх чотирьох рівнях — шкільна освіта, університетська, позауніверситетська і бізнес-освіта.

Освіта — це важливий елемент нашого бізнесу, тому що основним нашим активом є людський капітал. Тому для нас важливо створити якісні навчальні програми, щоб людський капітал тут розвивався. 

Із реалізованих проектів цього року ми зробили навчальну програму Internet of Things «Інтернет речей». Це програма бакалаврського рівня, зараз по ній навчаються 56 студентів. Інтернет речей — це всі ті речі і технічні засоби, які комунікують з нами через інтернет, ті речі, які підключаються до інтернету. По завершенні програми будуть виходити фахівці, що спеціалізуються саме на цих проектах IT.

В 2013 році ми запустили програму для майбутніх керівників компаній, яка називається «Ms in Technology Management». Чому це важливо? Компанії розвиваються, зростають, і все більше і більше існує потреба в талановитих менеджерах, які будують порядок в компанії або між відділами компанії. Ми створили їм в допомогу програму. За зразок ми взяли найкращі бізнес-школи США і викладачів з-за кордону, це ексклюзив для Львівської бізнес-школи.

Ми займаємося організацією навчальних програм. Не тільки всі навчальні програми створюємо з нуля, але й пишемо той контент, який студент отримує на парі. Контент генерує викладач, не Міністерство освіти, не будь-хто інший — тільки викладач. 

Проект IT Future

Що стосується шкіл, то ми фактично робимо мотивацію більше для школярів — бути студентом, обирати більше технічні спеціальності. З років незалежності у нас в країні з’явився попит на такі спеціальності, як економіка, менеджмент чи право. Дуже багато дітей поступало, тому що вони вважали це єдиним соціальним ліфтом до успіху, щоб стати суддею, прокурором, податківцем і т. д. Був сформований викривлений попит, який ми зараз хочемо повернути в ринкове русло, показати дітям ще один соціальний ліфт. Такий проект називається IT Future, він існує у форматі лекцій для школярів та майбутніх студентів.

Також ми проводимо олімпіаду серед школярів, де переможець одержує стипендію, а його школа отримує від нас комп’ютерну лабораторію. Олімпіада існує вже три роки, і дуже багато дітей бере участь в цих проектах.

img_8035-1

Промоція

Другий напрям нашої діяльності — набувати максимально якісний людський капітал через світ для того, щоб навчати людей. Ми не є найбільшим центром IT в Україні, але, коли говорять про IT в Україні, першим ділом згадують Львів. Фактично концентрація айтішників на душу населення у Львові найвища в Україні.

Було проведено дослідження, яке називається IT Research, це 100 сторінок дуже цікавої інфографіки. Завдяки цьому дослідженню можна зрозуміти, хто такі айтішники, чим вони живуть, на чому їздять, скільки кави вони випивають в день (3300 літрів кави в день випивають всі львівські айтішники). Це гарний механізм просування Львова як технологічного міста, адже дослідження, як правило, несуть досить об’єктивну інформацію.

IT Arena

Окрім того, ми займаємося організацією конференцій. Одна з наших найвідоміших − це IT Arena. Минулого року вона була визнана найкращою технологічною конференцією в Україні. За найближчі декілька років ми хочемо побудувати найбільшу технологічну конференцію в Східній Європі, щоб якомога більше людей з Румунії, Польщі, Білорусі, Болгарії та інших країн приїжджали до Львова, бачили, яким чином тут все розвивається. Тим самим ми хочемо робити промоцію України в світі через проведення такого великого заходу. От закінчився Web-Sammit в Лісабоні, це велика конференція на заході Європи, а ми хочемо побудувати хорошу технологічну конференцію на сході. Звичайно, вона відрізнятиметься від Web-Sammit по своїй ідеології, але ми хочемо зайняти цю нішу в Східній Європі. Ця конференція буде відбуватися завжди у Львові і буде сприяти максимально промоції України і Львова в світі.

Інфраструктура. IT House

Минулого року ми розпочали проект IT House — будинок для працівників IT-індустрії, який завершуємо наступного року. Важливо розуміти, що, коли індустрія дуже молода і дуже динамічна, а люди, які в ній працюють, подорожують по всьому світу, наявна інфраструктура та наявний ринок товарів не задовольняють їхні очікування. Це змушує нас створювати будинки, які відповідають не тільки совковим стандартам, а й міжнародним. Проект IT House  має на  меті показати, наскільки місто лояльне до айтішників, яких у ньому налічується понад 15 тисяч.

IT House є медійним проектом: він творить меседж, ми комунікуємо через цей проект з людьми. Мовляв, приїжджайте до нас, в наше місто, ми навіть будуємо спеціальні будинки, які максимально відповідають вашим потребам.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
20.12.2023
ZARINA
Каблучка зі смарагдами в жовтому золоті. Колекція SKIFA
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).