«Найвідоміший дизайнер, про якого ви ніколи не чули», — з таким описом від преси Матьє Блазі вперше потрапив у центр уваги у 2014 році. Тривалий час він був відомий лише для тих, хто добре знає залаштунки. Сьогодні ж дизайнер захоплює увагу фешн-публіки зі своїми дизайнами в Bottega Veneta — носибельними, проте унікальними, одою ремеслу, в якій шкіра набуває вигадливого вигляду.
Протеже Рафа Сімонса, людина, що стояла за знаковими колекціями Maison Margiela та реформатор італійського модного дому — L’Officiel Online розповідає найважливіше про Матьє Блазі.
Матьє Блазі наприкінці показу Bottega Veneta осінь-зима 2022/2023
Початки з Balenciaga й Рафом Сімонсом
Матьє Блазі, за національністю француз і бельгієць, народився в Парижі. Його батько є мистецьким експертом, а мати — історикинею. Початково Матьє Блазі бажав працювати в археології, проте почав вивчати моду в La Cambre — відомому навчальному закладі мистецтв у Брюсселі.
Його випускна колекція була присвячена Клоді Еньєре, першій француженці в космосі. Коли Матьє Блазі було 16 років, він зустрів свого фешн-кумира Жан-Поля Готьє й запитав у нього поради. «Вчись, працюй наполегливо і будь пристрасним», — саме таку відповідь отримав дизайнер.
Гантер Шафер у сукні Bottega Veneta, 2024 рік
За час навчання в La Cambre Матьє Блазі пройшов стажування в Balenciaga під очільництвом Ніколя Гескьєра, а також отримав досвід роботи з Джоном Гальяно. Після випуску з брюссельського навчального закладу роботу у своєму однойменному бренді йому запропонував Раф Сімонс. З останнім Матьє Блазі пов’язують довготривалі стосунки, які він описує як «спочатку наставник, керівник, ти став другом, тепер — братом».
Таємниця Maison Margiela
Після того, як Мартін Маржела покинув власний дім у 2009 році, для нього почала творити анонімна дизайнерська команда. Все змінилося 2014-го, коли критикиня Сюзі Менкес висвітлювала нову кутюрну колекцію Maison Margiela. Тоді вона розкрила ім’я Матьє Блазі як частини команди, написавши «такий талант не можна тримати в таємниці». Під час періоду дизайнера в Maison Margiela всипані кристалами маски дому носив Каньє Вест.
Зліва направо: Maison Margiela Artisanal осінь-зима 2013/2024, Maison Margiela Artisanal осінь-зима 2014/2015
Наступним у дивовижному резюме Матьє Блазі став Celine, де він працював за керівництва Фібі Файло. Згодом дизайнер знову повернувся до Рафа Сімонса, працюючи з ним, коли той був креативним директором Calvin Klein.
Прихід у Bottega Veneta
У 2020 році Матьє Блазі був призначений дизайн-директором у Bottega Veneta. Через рік після того, як італійський дім покинув Деніел Лі, дизайнера оголосили новим креативним директором.
Зліва направо: Bottega Veneta весна-літо 2025, Bottega Veneta осінь-зима 2024/2025, Bottega Veneta осінь-зима 2023/2024
Його роботу в Bottega Veneta можна схарактеризувати як «незвичайні речі для звичайного життя». Матьє Блазі об’єднує одяг, що дійсно можна носити, з ілюзійними ефектами, грайливістю та майстерністю ремесла. Приміром, на показі Bottega Veneta весна-літо 2023 Кейт Мосс з’явилася в «джинсах», що були насправді створені зі шкіри.
Айо Едебірі в сукні Bottega Veneta, 2024 рік
Урсула Корберо в сукні Bottega Veneta, 2024 рік
Сьогодні Bottega Veneta за очільництва Матьє Блазі залишається одним із найгарячіших італійських представників у моді. Згідно з рейтингом платформи Lyst за третій квартал 2024-го, модний дім посідає шосте місце у двадцятці найпопулярніших брендів. Як повідомляє конгломерат Kering, перше півріччя для Bottega Veneta було рекордним. Дохід компанії склав 836 мільйонів євро, хоч і не змінився значно порівняно з минулим періодом.
Читайте також: Протеже Лагерфельда, улюбленець Тімоті Шаламе. Що треба знати про Гайдера Акерманна — нового креативного директора Tom Ford