У Брюсселі представили спільну виставку українських художників — Unfolding Landscapes

Мистецтво
03.08.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Яка триватиме з 19 липня по 19 вересня 2022 року
ПОДЕЛИТЬСЯ

42 українські митці та мистецькі групи, що працюють у сфері живопису, графіки, фотографії, скульптури, інсталяції та відео, представляють понад 80 робіт у захоплюючій виставці Unfolding Landscapes, яка триватиме в Музеї мистецтва та історії з 19 липня по 19 вересня 2022 року. Більшість митців пережили перехід від радянського часу до незалежної України, і сьогодні переживають намагання Росії знову контролювати їхню країну. Ця виставка, створена до загарбницької повномасштабної війни, показує, як митці ставляться до своєї культури та ландшафту, що постійно змінюється. Війна надає Unfolding Landscapes додаткового виміру: багато з того, що показано на виставці, перебуває під загрозою, як і понад 44 мільйони жителів країни.

Unfolding Landscapes прославляє українське візуальне мистецтво, досліджуючи ландшафт, топографію, психогеографію та культуру цієї унікальної країни. Твори, що охоплюють три покоління митців, оприявнюють унікальну парадигму сприйняття природи простору та його меж, а також символічне значення публічних і приватних просторів. Через них ми дізнаємося, як розгортається та сприймається український пейзаж, отримуємо уявлення про українську культуру та інфраструктуру, бачимо абстракції та спостереження за мінливими ландшафтами стародавньої і сучасної України. Виставка, підготовлена ​​до початку трагічної повномасштабної війни, що розпочалася в лютому 2022 року, документує надзвичайно динамічну та процвітаючу українську мистецьку сцену, а нині пропонує роздуми про країну та людей, які знову переживають разючі зміни через трагедію війни.

Співкураторка виставки, мистецтвознавиця Наталія Маценко (Київ), пояснює, чому є настільки важливим, що виставка експонується саме сьогодні в Музеї мистецтва та історії: 

«Цією виставкою ми хочемо показати розмаїття українського ландшафту як у буквальному, так і в соціокультурному сенсі, а також панораму його бачення українськими митцями різних поколінь. Зараз, в умовах жорстокої повномасштабної війни, для кожного українця ландшафт – це не просто середовище чи краєвид за вікном, це частинка серця. І за кожну з цих частинок ми ведемо відчайдушну боротьбу. У зв’язку з довгоочікуваним кандидатством України до ЄС презентація проєкту в Брюсселі є особливо важливою. Це знак підтримки міжнародної спільноти та можливість вкотре зафіксувати європейський вектор нашої країни, за який перша кров пролилася ще 8 років тому і з якого ми вже не звернемо. Ми зараз боремося за нашу культуру. Мова культури – це універсальна мова, і я сподіваюся, що наші послання будуть сприйняті».

Ініціатор і креативний директор виставки, україно-данський художник Сергій Святченко, у своїй промові зазначив передумови Unfolding Landscapes, а саме історичні зв'язки минулого та
сьогодення. Та розповів про силу і можливості "культурної дипломатії", яка була закладена в Україні у 1986 році з першими міжнародними виставками Soviart:

«Упродовж останніх 30 років я вибудовував «українську ідентифікацію» у контексті культури та мистецтва, представляючи незалежну Україну у мистецькому полі Європи у рамках «культурної дипломатії». Ці слова прийшли у 1985 році й були закладені центром сучасного мистецтва «СОВІАРТ». Сьогодні ми продовжуємо зв'язок з історією минулих років та демонструємо видатні зразки українського сучасного мистецтва, які знайомлять та захоплюють європейську публіку, пов'язуючи історичні події минулого і сьогодення у дуже непростий для країни час».

Серед учасників проєкту: Анна Бекерська, Назар Білик, Катя Бучацька, Григорій Гавриленко, Ксенія Гнилицька, Олександр Гнилицький, Олег Голосій, Олександр Животков, Леся Заяць, Анна Звягінцева, Юрій Єфанов, Люся Іванова, Жанна Кадирова, Павло Керестей, Тарас Ковач, Олексій Кондаков, Дана Косміна, Віталій Кохан, Микола Кривенко, Анатолій Криволап, Катя Лібкінд, Павло Маков, Саша Маслов, Микола Маценко, Євген Нікіфоров, Юрій Пікуль, Julie Poly, Георгій Потопальський (Ujif notfound), Влада Ралко, Степан Рябченко, Василь Рябченко, ruїns collective, Андрій Сагайдаковський, Олексій Сай, Юрій Соломко, Марина Скугарєва, Тіберій Сільваші, Сергій Святченко, Олена Субач та В’ячеслав Поляков, а також Олег Тістол.

 

Читайте також: 

Олена Зеленська разом з UNICEF підписала меморандум для допомоги дітям і молоді під час війни

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).