"Баскія х Воргол. Картина в чотири руки": Що потрібно знати про нову виставку фонду Louis Vuitton

Искусство
22.04.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
Експозиція триватиме до серпня цього року
ПОДЕЛИТЬСЯ

Louis Vuitton продовжують досліджувати та демонструвати світові творчість Енді Воргола. Відкрита в 2018 році експозиція на честь художника отримала своє продовження – "Баскія х Воргол. Картина в чотири руки". У новій виставці Louis Vuitton розповідає про зв’язок Енді Воргола з Жаном-Мішелем Баскією – їх тісну дружбу та сумісну роботу.

У проміжок 1984-1985 років художники створили близько 60 спільних картин. Деякі з них стали всесвітньовідомими, інші ж довгий час зберігалися в приватних колекціях. "Це розмова, яка велася не словами, а завдяки творчості. Це злиття двох розумів, яке створило третій", - розповідав близький друг художників, американський митець Кіт Гарінґ (1958-1990).

Виставку "Баскія х Воргол. Картина в чотири руки" відкриє серія портретів художників, а також їх спільні скульптурні роботи. Виставка продемонструє діалог між різними стилями та формами, які використовували Енді Воргол і Жан-Мішель Баскія.

Також відвідувачі експозиції зможуть побачити й авторські картини кожного з митців, створені під впливом іншого. "Я спочатку намалював, а потім розфарбував як Жан-Мішель", – розповідав про свої роботи Енді Воргол. Водночас Баскія захоплювався Ворголом як ключовою фігурою у світі мистецтва, його новаторським ставленням до поп-культури. Сам Жан-Мішель зізнавався, що саме Енді в свій час повернув йому жагу до малювання.

Виставка "Баскія х Воргол. Картина в чотири руки" триватиме до 28 серпня цього року в Louis Vuitton Foundation, Париж.

Читайте також: "Ремесло – це не тренд": Bottega Veneta випустили фільм про фірмове плетіння Intrecciato

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).