«Бріджит — ти найбільша зірка кіно». Розповідаємо про байопік Бріджит Бардо на Netflix

Искусство
30.08.2023
ТЕКСТ: Ірина Задорожна
ПОДЕЛИТЬСЯ
Спершу Бріджит Бардо була проти знімання серіалу, який розповідає про її становлення як зірки кінематографа
ПОДЕЛИТЬСЯ

«Я не розумію, чому весь світ досі говорить про мене», — заявила Бріджит Бардо, коли дізналася про розробку байопіку про себе. Водночас для номінантки «Оскару» й режисерки Даніель Томпсон ціль мінісеріалу була зрозумілою — розповісти історію постаті, яка зруйнувала табу й видозмінила образ жінки. Байопік «Бардо», який охоплює кар’єрний період акторки та секс-символу, вже вийшов на французькому Netflix.

Кадр зі стрічки «І Бог створив жінку» з Бріджит Бардо

 

«Хоча весь світ знає ББ, мало хто знає про особисте життя молодої жінки, яка стоїть за мітом», — коментує лейтмотив шестисерійного серіалу режисерка Даніель Томпсон. Напередодні виходу на Netflix «Бардо» дебютував на французькому телеканалі France 2. Сюжет розгорається довкола кінематографічної ікони: від першого кастингу акторки в п’ятнадцять років до знаменитої ролі в «І Бог створив жінку».

Для Бардо драма «І Бог створив жінку» стала стрічкою, яка принесла їй славу та звання секс-символу 50-х і 60-х років. Фільм 1956 року провістив сексуальну революцію тих років та закарбував образ Бріджит у масовій культурі — французької it-girl з милим чубчиком, блондинки зі скуйовдженим волоссям та нікнеймом sex kitten («секс-кошеня»).

Джулія де Нуньєс у ролі Бріджит Бардо 

 

52-хвилинні епізоди розповідають історію кар’єрного успіху Бардо. У післявоєнній Франції 1949-го та 1960-го майбутня легенда перевтілюється: парижанка з консервативним вихованням прагне свободи, бажає стати танцівницею та одружується зі своїм першим коханням — кінорежисером Роже Вадимом.

У біографічному серіалі роль Бардо виконує 23-річна Джулія де Нуньєс, яка знімалася в телевізійних шоу Télématin і C à vous. Водночас участь в «Бардо» стає своєрідним дебютом для молодої акторки. Попри нелюбов до проєкту, Бріджит Бардо сподобалася Джулія. «Я чула від різних людей, які знають її, що їй дуже сподобалася Джулія, дівчина, яка грає її роль, і що вона, ймовірно, отримала задоволення від деяких частин серіалу», — поділилася Даніель Томпсон.

Джулія де Нуньєс у ролі Бріджит Бардо 

 

Джулія де Нуньєс представила темпераменту, модернову та дещо ідеалізовану Бріджит — схожість двох акторок була великою перевагою для вдалого втілення образу. Серед інших представників касту Вінсент Бельмондо, який зіграв чоловіка Бардо Роже Вадима. Також у серіалі взяли участь Іван Атталь та Оскар Лесаж, а роль батьків акторки виконали Жеральдін Пелас і Іпполіт Жирардо.

Знімання «Бардо», робота над яким тривала п’ять років, для Бріджит стало не зовсім приємною новиною. Ікона французького кіно розповіла про своє незадоволення та небажання брати участь в продакшені в довгому листі до режисерки Даніель Томпсон. Там вона зазначає, що вже давно не працює в кіно та бажає боротися за права тварин. Активістська діяльність Бріджит триває з 70-х, відколи вона завершила кінокар’єру.

Кадр зі стрічки «Істина з Бріджит Бардо

 

Хоч створення серіалу стало прикрістю для Бардо, вона висловила довіру режисерці байопіку Даніель Томпсон. «Оскільки я знаю, що це [фільм] все одно буде зроблено, я вважаю за краще, щоб це зробили ви», — написала Бріджит у листі.

Французька режисерка Даніель Томпсон, яка працювала над серіалом, відома завдяки фільмам «Різдвяний пиріг», «Королева Марго» та Fauteuils d'orchestre. У творчому дуеті зі своїм сином Крістофером Томпсоном вони створили «Бардо». Наразі відомо, що права на показ серіалу придбали такі країни як Німеччина, Туреччина, Швеція, Фінляндія та інші. Водночас продюсер Паскаль Бретон натякнув на розробку другого сезону, де досліджуватиметься коротка музична кар'єра Бріджит Бардо. 

Джулія де Нуньєс та Вінсент Бельмондо в «Бардо»

«"Бардо" — це наче французька "Корона", тому що Бардо уособлювала Францію, і через її подорож ми згадуємо багато сторінок історії та популярної культури Франції 1950-х і 1960-х років», — зазначає продюсер серіалу Паскаль Бретон, який мріяв створити фільм про Бріджит упродовж трьох десятиліть.

Читайте також: Химерний всесвіт: 7 найкращих фільмів Тіма Бертона.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).