Створити святковий настрій і збагатитися знаннями про українські традиції допоможуть виставкові події. Цього грудня й січня експозиції знайомитимуть із тим, як кияни проводили зимові свята в минулих століттях, розкажуть про історію ялинкової іграшки та самобутні різдвяні звичаї українців.
Нижче L’Officiel Online розповідає докладніше про 4 виставки в Києві, що створюють чарівну атмосферу свят.
«Розповідь ялинки з Кудрявця»
Коли: з 6 грудня
Де: Філія Музею історії міста Києва «Садиба на Кудрявці»
«Садиба на Кудрявці» розповідає про історичну місцевість, побут, соціальне та культурне життя Києва XIX — початку XX століть. Фокусом нової експозиції в музеї є святковий період. Відвідувачі зможуть побачити унікальні новорічні іграшки з колекції колишньої власниці садиби Дінори Мазюкевич, ошатні вбрання, колекційну порцеляну, зимові листівки та живопис, які передають атмосферу свят в історичній місцевості столиці, Кудрявці, на початку XX сторіччя.
«Під Різдвяною Зіркою»
Коли: до 19 січня
Де: Національний музей «Київська картинна галерея»
«Під Різдвяною Зіркою» — святкова виставка, що є діалогом між минулим і сьогоденням, де вікові ремесла зустрічаються з сучасними мистецькими формами.
Гості експозиції зможуть познайомитися з автентичними творами з колекції Національного музею народної архітектури та побуту України, зокрема, народними іконами XVII–XIX ст., свічниками-трійцями початку XIX ст., косівською керамікою ХІХ-XX ст., різдвяними зірками, шопками. Їх супроводжує живопис Івана Марчука, Тараса Данилича, Федора Манайла, Микити Васильовича й інших художників. У залах експозиції ці експонати поєднаються з роботами сучасних майстрів декоративного мистецтва та крафтових майстерень, серед яких, зокрема, вироби від Gunia Project, GORN Ceramics і Triytsya collections.
«Різдвяне місто. Київ ХІХ-XX століття»
Коли: до 26 січня 2025 року
Де: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва
Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-XX століття» пропонує занурити відвідувачів в естетику й культуру зимових свят столиці минувшини.
Наприклад, розповідаючи, як прикрашали свої домівки кияни того періоду та який мав вигляд тодішній святковий Київ, в що одягалися містяни на новорічні банкети, бали, і чому зародилася традиція святкувати Новий рік у ресторанах. Експозиція складається з п’яти тематичних блоків, що демонструють основні етапи підготовки столичних мешканців до свят: «Ковзанка», «Кав’ярня-кондитерська», «Кравецька майстерня», «Театральний Київ» і «Інтерʼєр помешкання».
«Українська ялинкова прикраса: від ХІХ століття до сьогодення»
Коли: протягом грудня й січня
Де: Національний музей історії України у Другій світовій війні
Виставковий проєкт досліджує святковий та історичний феномен — ялинкову іграшку. Він простежує, як протягом десятиліть змінювалися її образи, матеріали й техніки виготовлення, приміром, оповідаючи про тонкощі створення перших скляних куль і ватних фігурок. На експозиції представлені рідкісні артефакти й творіння нашого часу: перші ялинкові прикраси XIX століття, іграшки Першої світової війни, паперові, скляні декорації й сучасні вироби з авторськими ручними розписами.
Читайте також: Куди піти: 8 виставок грудня в Києві — від традицій Різдва, творів Сільваші до наїву