Які фільми варто подивитись на онлайн-фестивалі "Вечори французького кіно"

Искусство
04.02.2021
ПОДЕЛИТЬСЯ
Не виходячи з дому
ПОДЕЛИТЬСЯ

В Україні фестиваль "Вечори французького кіно" відбудеться вже в 16-й раз, але цьогоріч вперше в онлайн-форматі. Традиційно до програми увійшли найсвіжіші французькі кінопрем’єри, які можна буде переглянути безкоштовно з 12 по 21 лютого на сайті фестивалю. Фільми покажуть мовою оригіналу з українськими субтитрами. Детальніше розповідаємо про стрічки з програми:

"Очистити історію"

Комедія про небезпеку інтернету.
Фільм-лауреат "Срібного ведмедя" Берлінського кінофестивалю 2020

Троє мешканців провінційного містечка зіштовхуються з темною стороною новітніх технологій та соціальних мереж, котрими переплетені їхні життя. Розлучену Марі шантажують її сексуальними знімками, донька батька-одинака Бертрана стала жертвою кібербулінгу, а водійку таксі Крістін дратує брак позитивних відгуків клієнтів. Утрьох вони кидають виклик інтернет-гігантам і звертаються до хакера по допомогу.

"Лише тварини"

Загадкове зникнення в детективному трилері.
Премія Токійського міжнародного кінофестивалю 2019 за найкращу жіночу роль (Надя Терешкевич)

Під час снігової бурі в околицях альпійського селища зникає багата парижанка Евелін Дюка. До цієї таємничої події несподіваним чином причетні кілька осіб: фермер і його дружина; молода офіціантка, яка страждає від нерозділеного кохання; місцевий самітник, а також шахрай-африканець, який ніколи не бував поза межами своєї батьківщини й уклав союз із духами зла. З цих розрізнених ліній, котрі сплітаються ближче до фіналу, й складається сюжет. Фільм є екранізацією роману Коліна Ніля.

"ДНК"

Драма про втрату близької людини та кризу ідентичності.
Номінація на Приз глядацьких симпатій Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні 2020

Смерть улюбленого дідуся дівчини на ім’я Неж розділяє родину. Героїня береться не лише за налагодження сімейних стосунків, а й за дослідження свого коріння. Вона вирішує відновити зв'язок із дідусевою батьківщиною – Алжиром. Окрім Майвенн, яка виступає тут і режисеркою, і виконавицею головної ролі, в картині зіграли Фанні Ардан ("Кафе бажань", "Париж, я люблю тебе") та Луї Гаррель ("Мрійники", "Молодий Годар"). 

"Правда"
Сімейна драма про стосунки доньки й матері.
Номінація на Приз глядацьких симпатій Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні 2019.
Номінація на "Золотого лева" Венеційського кінофестивалю 2019

Події розгортаються довкола стосунків французької кінозірки Фаб’єн (Катрін Денев) та її доньки (Жульєт Бінош), яка приїхала до матері в Париж. Фаб’єн саме випускає в світ мемуари під назвою "Правда", проте нічого правдивого її донька в них не знаходить. Та відомій акторці не до того – вона готується до нової ролі, що напрочуд добре віддзеркалює її справжню сім’ю, в якій колючими дотепами приховують любов, а брехнею – ніжність.


"Відчайдушні втікачі"
Життєствердна комедія з атмосферою Парижа

Ця картина щойно вийшла з прокату, тож якщо ви на неї не встигли в кінотеатрі – саме час надолужити в онлайні! Сюзі дізнається про свою смертельну хворобу. Маючи обмаль часу, вона вирушає на пошуки дитини, від якої відмовилася, народивши в юному віці. Компанію в цьому карколомному квесті їй складають двоє диваків: старий невдаха, який переживає емоційне вигорання, та незрячий і сповнений надмірного ентузіазму співробітник архіву. Ролі в картині виконали Віржині Ефіра ("У ліжку з Вікторією"), Ніколя Мар'є ("99 франків") та Альбер Дюпонтель із Філіппом Юшаном (обидва відомі з фільму "До побачення там, нагорі").

Читайте также: Что смотреть на фестивале "Вечера французского кино"

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).