Українська компанія LoraShen у колаборації з Prymachenko Family Foundation проведе виставки кераміки у Парижі

Искусство
02.09.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Керамічні колекції ваз Mary’s Garden та новорічні кулі Zodiac ZviroKroot
ПОДЕЛИТЬСЯ

Цього вересня в Парижі компанія LoraShen презентує свою продукцію одразу на двох виставках. Дивовижні сади Марії Примаченко розквітнуть та чудернацькі звірі оживуть у павільйонах комерційного салону Maison et Objet. Також ваза з колекції MARY’S GARDEN стала учасницею мистецького проєкту кураторки Сани Моро “Вільна Земля” (La Terre Libre) — проєкт за підтримки Посольства України у Франції та Культурного центру України в Парижі в рамках Paris Design Week.

“Війна не просто нас не спинить, вона зробить українців сильнішими та ще більш креативними. російська агресія змушує нас працювати ще більше, любити життя ще сильніше, ще більше розкривати та показувати скарби української культури, розказувати правдиві історії, що багато років були приховані у пильних архівах. Наша компанія з 2021 року співпрацює з Фондом родини Примаченко, і цієї осені Париж, так само як у далекому 1937 році, побачить дивовижні сади та звірів Марії. Я впевнена, що, як і Пабло Пікассо, сучасні європейці закохаються у неймовірну енергетику та наївну позачасову мудрість героїв Марії”, — коментує генеральна директорка компанії LoraShen Лариса Шен. 

Дебютними колекціями LoraShen за мотивами легендарної української майстрині стали колекція ваз MARY’S GARDEN та колекція новорічних ялинкових прикрас ZODIAC ZVIROKROOT. Мисткиня завжди поверталася до світлої сторони своєї душі та малювала «людям на радість». Саме ця ідея лягла в основу колекцій. 

Кожен об’єкт колекцій, від виливання форми до фантастичних малюнків на ній, створений майстринями керамічної мануфактури LoraShen вручну. За кожним виробом закріплено спеціальний порядковий номер в єдиному реєстрі робіт Фонду родини Марії Примаченко та імена майстринь, які працювали над створенням конкретного витвору мистецтва. 

Колекція ваз MARY’S GARDEN

Самобутня та естетична колекція ваз, де кожний керамічний об‘єкт — це поєднання багатовікових традицій української культури, сучасних технік керамічного мистецтва та міжкультурних автентичних форм, якими користувалися покоління древніх людей в усьому світі. Форми для ваз обрано невипадково: це споконвічні глечик та горщик, які характерні для побуту скіфів, древніх єгиптян та китайців. Такі посудини були зручні для зберігання молока, води, олій, квітів. І саме такі форми ваз можна було зустріти у вжитку у хаті самої Марії Примаченко. 

Колекція включає у себе три форми ваз – глечик та горщики розмірів L та S. Вази представлено у різних кольорових інтерпретаціях: яскраві кольорові квіти на звірі на пастельно-білому фоні, а також у зеленому, сірому та бежевому відтінках. 

Колекція новорічних прикрас ZODIAC ZVIROKROOT

Основу світосприйняття Марії Примаченко складає відчуття нероздільної цілісності природи, всього живого, сущого на Землі. Тому і бачила вона сенсом свого життя творити для людей, творити «людям на радість». 12 чудернацьких тварин Марії: щур, бик, тигр, кролик (кіт), дракон, змія, кінь, коза, півень, собака, свиня. Колекційні прикраси колекції «Звірокрут»* (*назва означає біг тварин по колу) заряджені яскравими кольорами свята життя — бігу часу і енергії живої радості. До колекції входить 12 сюжетів, які можна придбати як окремо, так і сетом з 12 куль.

Про Марію Примаченко 

Марія Примаченко (1909 — 1997) – всесвітньо відома українська художниця, яка творила у стилі «наївного мистецтва». Марія народилася і все життя прожила у селі Болотня Іванківського району Київської області. За все своє життя мисткиня намалювала понад 3000 робіт, які експонувалися на різноманітних українських та міжнародних виставках. В тому числі картини художниці було представлено на експозиції Всесвітньої виставки у Парижі, її твори побували у Варшаві, Софії, Монреалі, Празі. Ім’я Марії Примаченко внесли до Всесвітньої енциклопедії мистецтва, а 2009 рік за рішенням ЮНЕСКО визнано роком Марії Примаченко. 

У 1936 році Марія Примаченко навчалася і творила в Центральних експериментальних майстернях при Київському музеї українського мистецтва. І з того часу її роботи побачив світ на міжнародних виставках у Парижі, Варшаві, Монреалі, Празі. Її творчістю захоплювалися імениті художники та митці того часу, такі як Марк Шагал та Пабло Пікассо, режисер Сергій Параджанов, українські поети Павло Тичина та Микола Бажан. 

Друга світова війна

Війна змусила мисткиню припинити творити тоді, коли про її ім'я щойно заговорив світ, – у 1937-му роботи Марії виставлялися у Парижі, де отримали високу оцінку світових критиків. Наскільки війна страшна, Марія добре знала. Її чоловік не повернувся з фронту під час Другої світової. А вона зі своїм маленьким сином Федором ховалась по окопах та бліндажах, які розташовувались просто на її городі. 

У наші часи творчість Марії не втрачає, а може, навіть, навпаки, набуває популярності, надихає міжнародні та українські бренди. Серед таких компаній — marimekko, RCR KHOMENKO, Prima Maria, LoraShen та інші. 

Про компанію LoraShen 

LoraShen – українська компанія, яка з 2011 року створює унікальні авторські проєкти у флористиці, зеленому дизайні, вітринистиці. З 2019 року компанія відкрила власну керамічну мануфактуру, що спеціалізується на виробництві ваз, горщиків та порцелянових новорічних прикрас. Майстри мануфактури є випускниками найкращих художніх шкіл України. Основним джерелом натхнення для колекцій є українська культура. 

Місія компанії у керамічному напрямі діяльності – відродити традиції українського декоративно-прикладного мистецтва та повернути його в сучасні оселі з абсолютно новим баченням.

Читайте також: "ЕТНО" — новий дроп редизайн-сорочок OMELIA

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).