Montblanc x «Східний експрес»: як два дистриб'ютори розкоші поєдналися в колаборації

Искусство
07.07.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
Лімітована колекція для письма, створена з увагою до деталей
ПОДЕЛИТЬСЯ

Сполучення пасажирських поїздів «Східний експрес» вперше почало курсувати в 1883. Загально відомим у масовій культурі транспортний маршрут став завдяки детективному роману Агати Крісті «Вбивство у "Східному експресі"». Нещодавно, на честь першої подорожі, залізничне втілення люксу поєдналося в колаборації з виробником і дистриб'ютором предметів розкоші Montblanc. 

Разом вони створили лімітовану витончено оздоблену колекцію із семи ручок. Кожен із письмових інструментів — це особливий артоб'єкт.

«На горизонті нова колаборація High Artistry, яка продовжує нашу давню традицію — розповідати та надихати на історії через мистецтво та дизайн», — напередодні колаборації поділилися в «Східному експресі».

Яким чином письмове приладдя стає мистецтвом

Колекція Montblanc High Artistry A Journey on the Orient Express із семи ручок покликана розширити межі традиційного ремесла, дизайну та художнього вираження. Створені лондонським Artisan Atelier, письмові інструменти доповнюють довгу історію «Східного експреса».

Молодий бельгійський інженер із розбитим серцем Жорж Нагельмакерс утік до США, де відкрив для себе залізницю з першими у світі спальними вагонами. Після повернення до Європи він запустив розкішні потяги «Східного експреса», що курсували з Парижа до Стамбулу.

Колекція ручок продовжує розповідати цю повість блиску та шику. Один з айтемів серії — The Limited Edition 5. Виготовлений із золота, він вшановує вишукану атмосферу поїзда та його поважних гостей. Водночас мініатюрні деталі на приладді оповідають про куртизанку й шпигунку Мата Гарі.

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 

Допис, поширений Montblanc (@montblanc)

«Найбільша перешкода — овальна форма, матеріали та технічні складнощі. Для досягнення цього результату ми користуємося десятьма робочими кроками й маємо працювати з найвищою концентрацію, щоб щось не пішло не так», — поділилися фахівці подробицями створення ручок.

Історії надихають

Елементи ще однієї моделі The Limited Edition 333 нагадують зовнішню ліврею вагонів «Східного експреса» завдяки компонуванню кольору слонової кісти й золота в дизайні. Крім цього, The Limited Edition 1 з футляром створена за мотивами стилю ар-деко, властивому поїзду. Ця ручка інкрустована діамантами й розкішним синім сапфіром на кришці.

Водночас філософія німецької компанії Montblanc сфокусована на створенні люксових предметів поза часом. У комбінації цінностей двох брендів побачила світ The Limited Edition 1 Papillon. Силует цього інструменту імітує овальну форму вагонів експреса та віддає належне лорду Роберту Байден-Павеллу. Він як шпигун і натураліст малював метеликів, під якими ховалися креслення ворожих укріплень.

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 

Допис, поширений Montblanc (@montblanc)

Як зазначили в Montblanc, очільники держав, кінозірки та розвідники подорожували Європою культовим «Східним експресом». Поїзд надихав Альфреда Гічкока та Яна Флемінга, творця Джеймса Бонда, і драматурга Ґрема Ґріна. Так, ручка The Limited Edition 10 створена на честь детективу Агати Крісті. Вона містить перо з білого золота, прикрашене зображенням кинджала.

Також The Limited Edition 83 є одою року, коли експрес лише розпочав свої подорожі, а The Limited Edition 1883 натхненна комфортом і пишністю синього поїзда.

«Виготовлена з дорогоцінних матеріалів, кожна модель Montblanc High Artistry A Journey on the Orient Express досліджує багату історію та дизайнерську спадщину ікони подорожей», — зазначили в Montblanc.

Читайте також: Фріда Кало в мистецтві, літературі та моді.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).