У Німеччині пройде виставка про глибинні переживання українців у час війни

Мистецтво
04.08.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
У Нойштадті
ПОДЕЛИТЬСЯ

Виставка "Хмари розтануть" відбудеться з 18 серпня по 3 вересня у стінах музею Villa Böhm, що побудований у вільгельмівському стилі на схилах мальовничого Пфальцського лісу. За підтримки Музею сучасного мистецтва Одеси, в експозиції виставки буде представлено роботи українських художниць AntiGonna, Альони Токовенко, Катерина Копєйкіної та Олени Домбровської. 

За словами куратора Андрія Сігунцова, виставка пронизана рефлексією на тему війни - шокуючого та унікального досвіду для кожного українця. “Відтепер в усіх нас є спільне "до війни", що означає не лише дати, а й інший світ, який існував до повномасштабного вторгнення. Є і спільне "на початку війни" - в історіях про сильні емоції та важливі рішення. Насамкінець, кожен сьогодні марить заповітним "після перемоги", усвідомлюючи, що світ більше ніколи не буде таким, як раніше. Та між усіма цими "до" і "після" у кожного своя історія переживань, адже війна відбувається не лише на фронті, боротьба постійно триває всередині кожного з нас”- говорить куратор. 

Головним провідником проєкту "Хмари розтануть" стане почуття "ясності неясного", присутності в житті чогось незбагненного для розуму, непрозоро-темного й незвичайного. Це межування між агресивно-войовничою вірою в здоровий глузд з "реалістичним" світовідчуттям всесилля розуму, вірою в технічний та соціальний прогрес та зануренням в глибини підсвідомості. Людські слабкості, хиби й домисли. Людські сили, міріади насолод та реальність. Незважаючи на безлад, певну безглуздість та тваринний жах, сенс з'являється серед тих, хто до нього залучений, він без пояснень та повного розуміння, але такий, що триває все життя.

КУРАТОР ТА УЧАСНИЦІ ВИСТАВКИ

Андрій Сігунцов - український художник і куратор. З 2010 року співпрацював з Мистецьким Арсеналом, Музеєм Івана Гончара, Музеєм історії Києва, Київською національною галереєю, музичним фестивалем Brave Factory Festival, міською галереєю Lavra Gallery. У 2017-2018 роках був програмним директором міжнародного фестивалю Kyiv Art Week, співкуратором фестивалю екології «EarthMate» (2020) та фестивалю сучасної культури «На часі» (2022-2023). Організовував та брав участь у проектах у Франції, Італії, Німеччині, Литві та інших країнах Європи. Нині працює над куратором Музею сучасного мистецтва Одеси та займається незалежною художньо-кураторською практикою.

AntiGonna - незалежна режисерка і художниця, акторка. Досліджує проблеми сексуальних страхів, збочень і табу, насильства і смерті. Працює у жанрах відео-арту, музичного відео, віртуальної реальності та фотографії. З березня 2022 року працює у Парижі. 

Катя Копєйкіна - художниця, яка народилася у Донецьку, а згодом переїхала до Харкова, потім - до Одеси, потім - до Києва, де почала займатися татуюванням і малюванням. У 2020 році приєдналася до колективу «Цап-Царап» під керівництвом Слави Кононова, який займався переосмисленням сучасного татуювання, філософії та мистецтва. Зараз перебуває у мистецькій резиденції «Як ти смієш» у Мілані.

Альона Токовенко - художниця, народжена в Одесі, яка працює з такими медіа як живопис, інсталяція, графіка, відео та дизайн одягу. Працювала із темами насильства та травми. Після повномасштабного вторгнення Токовенко здалося, що усі жахи, виражені у її творчості, почали збуватися. Через це художниця думала, що більше не зможе малювати свої криваві картини, аж поки не усвідомила, наскільки важливою ця тема є сьогодні.

Олена Домбровська - художниця, яка народилася в Одесі, навчалася в художьому училищі мистецтв імені М.Грекова та у Національній академії мистецтв за спеціальністю «Живопис». З 2009 року бере активну участь у виставках та проєктах в Україні та за кордоном. Її роботи - гра світла і рефлексів у середовищі, в якому взаємодіють твір і глядач, а також роздуми про можливості естетичного впливу первісної мовної стихії – лінії.

Виставку "Хмари розтануть" організовано за підтримки Музею сучасного мистецтва Одеси - приватного музею, який зберігає, досліджує та експонує сучасне мистецтво. Установа існує з 2008 року, виступаючи платформою для презентації не лише регіонального, а й національного та міжнародного сучасного культурного продукту. Колекція музею включає роботи одеських художників-нонконформістів другої половини ХХ століття, а також одеських митців різних напрямків і поколінь.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).