Що в голові у Курта Кобейна?

Искусство
05.04.2016
ТЕКСТ: admin
ПОДЕЛИТЬСЯ

22 роки тому пішов з життя Курт Кобейн, лідер групи NIRVANA. Причина його смерті досі залишається таємницею з десятками ймовірних версій. Ось тільки декілька з них: самогубство, передозування героїном, галюциногенна дія машини сновидінь та навіть вбивство — дружиною Кортні Лав чи кимось стороннім. Після смерті кумира 90-х у його фанатів по всьому світу почалась справжня лихоманка:

ПОДЕЛИТЬСЯ

Kurt Cobain On 'MTV Unplugged'

22 роки тому пішов з життя Курт Кобейн, лідер групи NIRVANA. Причина його смерті досі залишається таємницею з десятками ймовірних версій. Ось тільки декілька з них: самогубство, передозування героїном, галюциногенна дія машини сновидінь та навіть вбивство — дружиною Кортні Лав чи кимось стороннім.

Після смерті кумира 90-х у його фанатів по всьому світу почалась справжня лихоманка: хтось просто навмисне припиняв мити голову, щоб уподібнитись гранжевому стилю Кобейна, а хтось навіть наважувався на спроби самогубства. Ми також захоплювались Кобейном та його творчістю, хоч прихильність до музиканта, на щастя, не надихала нас на зазначені вище жертви. Але, тим не менше, ми досі часто передивляємось відео з виступу NIRVANA на шоу MTV Unplugged і легко впізнаємо стиль Кобейна у колекціях, які показують на Тижнях моди. Тож сьогодні ми спробували розібратись у тому, що зробило його тим, ким він був, і що треба знати про Курта, щоб краще зрозуміти його. Отже, що було в голові у Курта Кобейна?

1. Документування свого життя

«Я не мастурбував місяцями, тому що втратив уяву»

Курт Кобейн у різні періоди життя займався і малюванням, і кіно, і музикою. Але є річ, яку він робив завжди — з дитинства він документував все, що його оточувало. Читаючи щоденники, в яких він описував своє життя, починаєш краще розуміти хід його думок: «Я − 23-річний хлопець, і у мене лактація. Мої груди ніколи не були такими запаленими навіть після того, як мене сильно били в груди шкільні приятелі-хулігани. У них там було волосся задовго до того, як я перестав грати в ляльки. Я не мастурбував місяцями, тому що втратив уяву. Я закриваю очі і бачу свого батька, маленьких дівчаток, німецьких вівчарок і коментаторів теленовин, але не оголених сексуальних кішечок з чуттєвими, надутими губами».

2. Фемінізм

«Носіння сукні показує, що я можу бути настільки фемінним, наскільки хочу»

Кобейн не одін раз виходив на сцену у жіночій сукні. Але справа не в тому, що йому хотілось видаватись екстравагантним: він був захисником прав жінок і активно виступав проти сексизму та гомофобії. Феміністки також любили Курта, і ця симпатія уквітчалась дружбою Кобейна і активної представнці феміністської сцени Кетлін Ханни. Саме вона надихнула музиканта на назву пісні «Smells Like Teen Spirit»: Кетлін написала на його стіні фразу  «Курт пахне, як дух підлітка».

3. Наркотики

«Всі наркотики — це марна трата часу. Вони руйнують вашу пам’ять, самоповагу … все, що пов’язано з самолюбством…»

Скільки б негативних речей Кобейн не казав про наркотики, він все одно продовжував вживати їх до останнього моменту. З самого дитинства лікарі прописали музикантові транквілізатори, що впливали на його психічний стан. Потім він почав курити траву, далі були героїн, мікстури від кашля, що містили кодеїн, ЛСД та інше. Після смерті Кобейна експертиза показала, що у крові у музиканта виявлена значна кількість героїну. Наркотики таки зруйнували Курта Кобейна.

4. Кортні Лав

«Ми б’ємося з Кортні. Ми багато сперечаємося. Я думаю, Кортні несе більшу загрозу, ніж я»

Однією з підозрюваних у вбистві Курта Кобейна була його дружина Кортні Лав. Вважається, що складні стосунки з нею спричинили його депресію. Якось Кобейн навіть зачинився в кімнаті з рушницею, погрожуючи покінчити життя самогубством, а потім сказав, що всього лише хотів сховатись від Кортні. Шкода, адже їхні стосунки починались красивою історією кохання, в яку пізніше увірвались важкі наркотики та психолочіні розлади в обох музикантів.

5. Думки про суїцид 

«Я втратив пристрасть, і запам’ятай, краще спалахнути і згоріти дотла, ніж зберегти тепло і повільно догоріти»

Самогубства оточували Курта з самого початку його життя: декілька членів його родини вкоротили собі віку, а коли Кобейну було 13 років, вони з однокласником випадково знайшли тіло, що висіло на дереві. Хлопці дивились на померлого близько 30 хвилин, поки за ними не прийшли поліцейські.

6. Література

 «Буковскі, Бекетт, все на букву Б»

Кріс Новосєліч, гітарист гурту NIRVANA, згадував, як Кобейн розповідав, що його улюблені книги написані філософами і що він якось намагався подужати твори Ніцше, але не зрозумів жодного слова. Окрім Буковскі та Бекетта Курт вважав своїми улюбленими авторами Льва Толстого, Джерома Д. Селінджера, а книга Патріка Зюскінда «Парфумер. Історія одного вбивці» надихнула музиканта на створення пісні «Scentless Apprentice».

7. Уявний друг Боддах

«Коли я зрозумів, що не знайду людину, схожу на мене, я просто перестав заводити дружбу з людьми»

У віці двох років Курт Кобейн вигадав собі друга і назвав його Боддах. Батьки Кобейна переймались тим, що син може занадто заглибитись в уявний світ, і сказали йому, що Боддаха закликали до Іраку. Через кілька місяців батьки повідомили синові, що його друга вбили в’єтнамці. Втім, незважаючи на його «смерть», Курт не забував про друга, і передсмертну записку присвятив, у числі інших, і Боддаху.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
17.05.2024
Marc-Antoine Barrois
Аромат для жінок і чоловіків Tilia
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).