Від Діора до Шанель: 6 найстильніших фільмів із дизайнерськими костюмами

Мистецтво
23.07.2024
ПОДЕЛИТЬСЯ
Синергія моди й кіно
ПОДЕЛИТЬСЯ

Одяг кіноперсонажа може розповісти багато: яким є його життя, бажання, мрії та потаємні страхи. Хто краще може відобразити всі ці деталі в образі, аніж майстри своєї справи — культові дизайнери? Від тандему Марлен Дітріх і Крістіана Діора до фільму з Річарда Гіром, що трансформував кар’єру Джорджіо Армані — L’Officiel Online згадує 6 найстильніших фільмів із костюмами, створеними метрами фешн-індустрії.

«Страх перед сценою» (1950) і Крістіан Діор

«Нема Діор, нема Дітріх!» — ці відомі слова, як вважається, промовила зірка німого кіно Марлен Дітріх, коли узгоджувала контракт для нового фільму. Знаменита німкеня отримала своє, тож у трилері Альфреда Гічкока «Страх перед сценою» вона з’явилася саме у творіннях Крістіана Діора. Для фільму, що розповідає про акторку-початківицю, вбивство й сукню як найважливіший доказ у його розслідуванні, були створені розкішні ансамблі, натхненні, звісно, стилем New Look з ефектними лелітками, акцентною талією й пишними спідницями. Не дивно, що після закінчення знімань Марлен Дітріх домовилася залишити всі костюми собі.

«І Бог створив жінку» (1956) і П’єр Бальмен

«І Бог створив жінку» — це режисерський дебют Роже Вадима про юну дівчину, закохану в одного чоловіка й одружену на іншому, що приніс Бріджит Бардо світову славу й звання секс-символа. Майже упродовж усього фільму акторка ходить босоніж, водночас її здебільшо мінімалістичне й невимушене вбрання створив дизайнер П’єр Бальмен. Приталені силуети, спідниця-олівець та лляна сукня на затин — костюми Бріджит Бардо виражали одночасно як чуттєвість, так і фірмову спокусливість. 

«У минулому році в Марієнбаді» (1961) і Коко Шанель

«У минулому році в Марієнбаді» — одна з найзнаковіших стрічок кінонапряму Французької нової хвилі, що вплинула на покоління культових режисерів, як-от Стенлі Кубрика й Девіда Лінча. Загадковий фільм режисера Алена Рене розповідає про події на розкішному курорті, де один чоловік намагається переконати жінку, що вони вже колись бачилися. Для культового фільму костюми створила Коко Шанель, які вона описала як «гардероб, прив'язаний до повсякденного життя, але що нагадує про привабливість кінозірок 1920-х років, а також про сучасну й позачасову елегантність».

«Денна красуня» (1967) і Ів Сен-Лоран

Лауреат Венеційського кінофестивалю, фільм «Денна красуня» став значним успіхом як для акторки Катрін Денев, так і для режисера Луїса Бунюеля. Він розповідає про молоду дружину лагідного лікаря, яка вирішує втілити свої еротичні фантазії про домінантність і садомазохізм поза шлюбом. Як зазначала Кетрін Денев, її героїня багато чому завдячує образу, створеному Івом Сен-Лораном. Дизайнер розробив для стрічки одночасно тендітний і спокусливий гардероб, що включав культовий чорний тренч із в'язаними рукавами й строгу чорну сукню з атласними манжетами.

«Американський жиголо» (1980) і Джорджіо Армані

Неонуарний фільм «Американський жиголо» з Річардом Гіром розповідає про чоловіка, що заробляє ескортом і потрапляє в неприємності, коли одну його впливову клієнтку вбивають. Стиль головного героя створив Джорджіо Армані — це серія класичних та розслаблених, легких у русі костюмів. Стрічка «Американський жиголо» стала трампліном до слави для тоді ще маловідомого Джорджіо Армані, а стиль героя Річарда Гіра здобув статус культового, тож його почали імітувати як голлівудські знаменитості, так і звичайні чоловіки.

«Ромео + Джульєтта» (1996) і Міучча Прада

«Ромео + Джульєтта» — сучасна й одна з найзнаковіших кіноінтерпретацій класики Шекспіра, що була зрежисована Базом Лурманном. Дизайнерка Міучча Прада, яка раніше працювала з режисером над «Великим Гетсбі», створила для фільму два іконічних костюми. Перший — це легка біла сукня з ангельськими крилами для Джульєтти, зіграної на екрані Клер Дейнс, другий — синій весільний костюм Ромео, що був втілений у стрічці Леонардо Ді Капріо.

Читайте також: Після «Суперників»: любов і бажання — в 4 знакових фільмах Луки Гуаданьїно.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).