Українські кінематографісти провели акцію на Каннському кінофестивалі

Искусство
26.05.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Russians kill Ukrainians. Do you find it offensive and disturbing to talk about this Genocide?
ПОДЕЛИТЬСЯ

25 травня на Каннському кінофестивалі відбулася прем’єра українського фільму «Бачення метелика». 

Команда фільму, на чолі з режисером Максимом Наконечним, вийшла на червону доріжку під звуки сирен. Учасники акції закрили свої обличчя постерами із зображенням символу «чутливий контент» і розгорнули постер із написом: «Росіяни вбивають українців. Ви вважаєте образливим і тривожним говорити про цей геноцид?»

Також на офіційному фотоколі Максим Наконечний закликав міжнародну спільноту підтримати визволення з полону волонтерки та парамедикині Юлії Паєвської (позивний — Тайра).

Нагадаємо, що цього року фільм «Бачення метелика» змагається одразу за дві нагороди Каннського фестивалю: у секції «Особливий погляд» та за «Золоту камеру» за найкращий дебют. 

Це історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою. Після визволення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до мирного життя в Україні. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби уві сні, та щось всередині неї не дозволяє забути, чому вона мусить жити далі.

 

Читайте також: 

Фільм дня — українська стрічка "Кіборги" про захисників Донецького аеропорту

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).