STATEMENT UKRAINE: розповідаємо, що входить в українську програму на Viennacontemporary 2022

Lifestyle
09.09.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
З 8 по 11 вересня
ПОДЕЛИТЬСЯ

Viennacontemporary — провідний ярмарок сучасного мистецтва Центрально-Східної Європи у Відні, Австрія. Орієнтуючись на центрально-східне мистецтво, viennacontemporary (VCT) вітає міжнародні та австрійські галереї, які демонструють молоді та визнані позиції сучасного мистецтва. З 2015 по 2020 рік він проходив щорічно в Marx Halle. У 2022 VCT, отримавши нову локацію, старовинну будівлю Kursalon в центральному парку Відня Stadtpark, має намір створити новий мистецький район Відня, що поступово розвиватиметься, та єдину екосистему, що включатиме великі інституції, найавторитетніші виставкові простори та підтримку художніх інтервенцій.

Фокусом VCT 2022, яка пройде з 8 по 11 вересня, стане Statement Ukraine, головна мета якого — це забезпечення видимості української культури в Європі та підтримка працівників культури й мистецтва в Україні та тих, хто був переселений за кордон після початку тотальної російської війни проти України.

STATEMENT UKRAINE ініціювали Яна Барінова, раніше директорка Департаменту культури КМДА, та Борис Ондрейчка, художній керівник viennacontemporary. Наразі вона працює спеціалістом з розвитку у viennacontemporary та менеджером проєктів European Policies and Ukraine у ERSTE Foundation. 

STATEMENT UKRAINE є цьогорічним контент-фокусом viennacontemporary і складається з кількох частин:

  • виставка The Cockerel with Black Wings: A Recovered Heirloom
  • панельна дискусія «Українська культура на шляху до ЄС/ Ukrainian Culture on its Path to the EU»
  • NFT drop VC STATEMENT UKRAINE Crypto Art Drop

Центральне місце займає виставка The Cockerel with Black Wings: A Recovered Heirloom, де тринадцять українських та міжнародних художників досліджують тему війни, яку курирує Катерина Філюк. Виставка проходитиме під час днів viennacontemporary у співпраці з Das Weisse haus і буде відкрита для безкоштовного відвідування.

Виставка висвітлює проблеми втрачених чи потенційних реліквій і різноманітних суспільних відносин, які в них закладені. Вона набуває форми спекулятивних і зворушливих мемуарів, які ведуть відвідувача на схід, хоча й намагаються за всяку ціну уникнути будь-яких меланхолійних настроїв, які можуть бути пов’язані з такою подорожжю.

Митці: Kinder Album (UA), Анка Бенера та Арнольд Естефан (RO), Василь Дмитрик (UA), Лія Достлієва та Андрій Достлієв (UA, PL), Гай Кенігштайн (NL), Дмитро Красний (UA), Олекса Манн (UA), Назар Мартинюк (UA), Metahaven (NL), Юрій Пікуль (UA), Клеменс Пул (USA/UA), Олена Субач (UA) та Cosimo Veneziano (IT).

Відкриттю виставки передуватиме панельна дискусія «Українська культура на шляху до ЄС» за участю провідних діячів України, Австрії та Європи, серед яких генеральний секретар Міністерства закордонних справ Петер Лаунскі-Тіфенталь, колекціонер мистецтва Франческа Тіссен, заступник міністра культури та інформаційної політики України Галина Григоренко, співкураторка CULTURESCAPES Катерина Ботанова, українська письменниця Тетяна Малярчук та співзасновниця, генеральна директорка Dattalion Наталія Микольська та ін.

«Метою дискусії є напрацювання дорожньої карти реформ у культурній галузі, визначення пріоритетів та зон відповідальності, залучення до співпраці якомога ширшого кола фахівців України та країн ЄС, окреслення напрямів та розробка KPI для цих складних процесів», - вважає Яна Барінова

Також у рамках STATEMENT UKRAINE viennacontemporary запустило Crypto Art Drop для підтримки української мистецької спільноти у форматі NFT drop. Ініціатива включає щонайменше 8 мистецьких робіт, створених відомими сучасними українськими митцями у співпраці з міжнародними криптохудожниками, які були відібрані Борисом Ондрейчкою, Яною Баріновою, Бенуа Куті (засновник Музею крипто Arts) та Юрою Мироном (провідний український криптохудожник). Проєкт побудований на платформі Tezos і відбувається за підтримки Музею Crypto Arts і 0x4rt. Керують проєктом Том Валлманн та Ольга Столярчук, за підтримки Яни Барінової.

NFT вже представлені на платформі та будуть продані через аукціон протягом 9-11-го вересня. Більша частина коштів, отриманих від продажу творів мистецтва NFT, буде передана безпосередньо на підтримку української організації Dattalion.

DATTALION – Український батальйон даних – це проєкт, заснований і керований українськими жінками за підтримки міжнародних волонтерів, які воюють на інформаційному фронті війни росії проти України. DATTALION — це найбільша безкоштовна та незалежна зведена база даних фото- та відеозаписів війни з відкритим вихідним кодом, а також база даних перевірених очевидців жахів російського вторгнення.

Роботи можна переглянути за посиланням.

Галла Мірріса про проєкт: «Ми об’єднали криптомистецтво з фізичним мистецтвом, щоб надати кращої видимості ситуації в Україні. Війна не може знищити мистецтво/культуру, тому що митці боротимуться проти війни, створюючи мистецтво».

NFT було випущено наприкінці серпня, а аукціон відбудеться на objkt.com протягом виставки 9–11 вересня 2022 року.

Взяти участь в аукціоні можна буде 9-11 вересня за посиланням

 

Читайте також:

Таким Сонце ще ніколи не бачили. У Мережі з’явилися найдетальніші кадри зірки

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
20.12.2023
ZARINA
Каблучка зі смарагдами в жовтому золоті. Колекція SKIFA
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).