6 короткометражок, які варто подивитись на "Українській новій хвилі"

Искусство
19.05.2021
ПОДЕЛИТЬСЯ
В Довженко-центрі
ПОДЕЛИТЬСЯ

21 травня в Довженко-центрі відбудеться прем’єра "Української нової хвилі" – альманаху кращих короткометражних фільмів 2020 року. Цьогоріч проєкт отримав назву "Перезавантаження". Покази фільмів відбудуться не в стінах кінотеатрів, а у ревіталізованих, перезавантажених просторах по всій Україні.

Таким чином організатори сподіваються розкрити потенціал фільмів молодих режисерів, які ламають стереотипні уявлення про українське кіно та змінюють його сприйняття у світі.

Цього року до "Української нової хвилі" увійшло 6 фільмів:

"Сурогат" Станіслава Сантімова – Приз глядацьких симпатій Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF).

"Бульмастиф" Анастасії Буковської – "Найкращий короткометражний фільм" Міжнародного конкурсу та Спеціальний диплом журі на Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість".

"Врятуйте мене, лікарю!" Дмитра Грешка – Головний приз в національному конкурсі на Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів Wizart.

"Двоє" Владислава Вітріва – нагорода за найкращу акторську роботу у Національному конкурсі на Одеському міжнародному кінофестивалі.

"Килим" Наталі Кисельової – Гран-прі Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF).

"Прощавай, Головін" Мат’ю Ґрімара – "Найкращий український короткометражний фільм" Одеського міжнародного кінофестивалю, Спеціальна згадка журі Generation 14plus Берлінського кінофестивалю.

Квитки можна придбати за посиланням.

Почнеться подія у Довженко-центрі. Після прем’єри альманах можна буде переглянути в основних кінотеатрах-партнерах в Києві (“Жовтень”, “Кіно42” і т. д.).

Потім "Українська нова хвиля" пройде у великих містах України:

  • Івано-Франківськ, "Промприлад. Реновація" (інноваційний центр на базі старого заводу)
  • Харків, арт-завод "Механіка" (колишній паровозобудівельний завод)
  • Запоріжжя, LOFT "Млин" (історична будівля промислового млина Г. Нібура із 120-річною історією)
  • Житомир, "Електровимірювач" (завод із виробництва електровимірювальної техніки)
  • Дніпро, Центр сучасної культури (колишня губернська управа середини XIX століття)
  • Одеса, Зелений театр
  • Львів, Муніципальний мистецький центр (реновована історична будівля).

 

Цей список поповнюється. Якщо ви хочете побачити "Хвилю" та знаєте ревіталізовані простори у своєму місті, заповніть коротку форму.

Читайте також: Що потрібно знати про фільм "Польоти уві сні та наяву" Романа Балаяна

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).