З тваринами у бомбосховище або в евакуацію: Що взяти з собою

Искусство
16.03.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Корисна замітка
ПОДЕЛИТЬСЯ

Щодня українці вимушені покидати свої домівки, аби убезпечити своє життя. Поруч з людьми на станціях метро, у підвалах чи бомбосховищах на відміну тривоги чекають їхні домашні тварини, для котрих евакуація є не меншим стресом. Центр протидії дезінформації при РНБО наголошує про дотримання декількох правил, як діяти в укриттях та що взяти з собою для комфорту улюбленця.

  • Експерти радять прикріпити до ошийника кота чи собаки записку з номером телефону та іменем власника тварини. Це допоможе у разі того, якщо ваш улюбленець загубиться під час евакуації.
  • Їжу та воду для тварини варто збирати з розрахунком на сім днів. Якщо улюбленець потребує постійного прийому ліків, їх також варто взяти з собою.
  • Для комфортного перебування тварини у бомбосховищі експерти радять взяти паперові та вологі серветки, дезінфектор. Для котів та собак варто підготувати пелюшки чи пластиковий туалет з наповнювачем.
  • Аби домашня тварина почувала себе більш комфортно в укритті, візьміть з собою її улюблені іграшки або лежанку, на якій постійно спить ваш улюбленець. Знайомі запахи зможуть заспокоїти.
  • Проконсультуйтесь з ветеринаром, які заспокійливі ліки можна дати тварині у разі підвищеного стресу. Також запитайте про можливу заміну цих препаратів на ліки для людей, якщо у вашому місті не працюють ветеринарні аптеки.  

Читайте також: Pfizer буде постачати ліки для росіян, а прибуток за них передасть народу України

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
05.09.2023
Chanel
Парфумована вода Chance Eau Fraîche
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).