Що читати в серпні: 5 новинок від українських видавництв

Новости
07.08.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

В останній місяць літа українські видавництва презентували нові видання: мемуари Тома Фелтона, нову поетичну збірку Сергія Жадана та біографічну історію Роберта Оппенгеймера. L’Officiel Online розповідає детальніше про книжкові новинки, які зможуть отримати почесне місце у вашому читальному списку.

«Ангели в намистах» Олени Лотоцької

«Ангели в намистах» Олени Лотоцької — це оповідь не про інтелектуалів чи особливих героїв, а про звичайних людей, яких ми зустрічаємо на вулиці. Збірка оповідань знаходить своїх героїв у сільській місцевості та порушує теми Другої світової війни, кохання та старості.

«Якщо ви досі не знайшли себе, можна пошукати ще й у цій книжці», — влучно зазначається в описі збірки.

«Наше. Спільне. Як зберегти в собі людину під час і після війни» Тані Касьян

Рефлексія, повномасштабна війна та майбутнє —  центральні лейтмотиви книжки громадської активістки Тані Касьян. Авторка шукає відповіді на питання: як жити у воєнних реаліях, не втратити в них себе і до чого варто бути готовими в майбутньому. Касьян порушує тему збільшення кількості людей з інвалідністю, можливого рівня насильства після війни, а також ділиться історіями не публічних людей, медійних персональній та розмовами з психотерапевтом. Водночас вона розповідає про власний досвід: яким був її рідний Маріуполь у 2014 році.

«…так важливо на війні хапатися за те, що робить нас живими. Хочеш — нафарбуй губи червоною помадою та набризкайся улюбленими парфумами. Хочеш — спи стільки, скільки можеш. Хочеш — випий чашку кави зі смачним тістечком. Хочеш — прихисти нарешті цуценя з притулку. Роби все, що дає тобі радість від того, що твоє життя триває», — йдеться у фрагменті книжки.

«Оппенгеймер. Тріумф і трагедія Американського Прометея» Кай Берд і Мартіна Шерд

Історія Роберта Оппенгеймера, розробника перших зразків ядерної зброї, стала більш відомою після виходу в прокат однойменного фільму. Віхи його біографії дослідили Кай Берд і Мартін Шерд. Згодом їхня книжка була нагороджена Пулітцерівською премією. Саме за мотивами біографії «Оппенгеймер. Тріумф і трагедія Американського Прометея» була створена екранізація режисерства Крістофера Нолана. Біографію найвідомішого науковця XX століття для видавництва BookChef переклала Наталія Яцюк.

«Скрипниківка» Сергія Жадана 

Цього серпня Сергій Жадан, рок-зірка української літератури, перекладач і поет, видає нову збірку «Скрипниківка». Назва поетичної книжки походить від назви українського правопису: органічно темою видання є мова. У збірці, яка складається 51 вірша, Жадан досліджує здатність української мови повертатися та опиратися. Доповненням «Скрипниківки» стають 20 авторських світлин автора.


«Після 24 лютого, видавалося, поезія звучить недоречно. Мені теж здавалося, що вся ця історія лишилася в минулому, що в цьому часі, в цій реальності вірші звучать непереконливо, що мова не надається до опрацювання, що саме письмо слід перевигадати й що займатися цим має хтось інший, колись пізніше, не тепер, не тут. Але минуло кілька місяців від початку великої війни — і мова почала повертатися», — розповівписьменник.

«По той бік чарівної палички. Магія і хаос мого дорослішання» Тома Фелтона

Відверті мемуари Тома Фелтона, відомого роллю Драко Мелфоя у франшизі «Гаррі Поттер», є миттєвим бестселером за версію New York Times. Актор зіграв культового чарівника — і став знаменитим у дванадцять років. В автобіографії Фелтон розмірковує про знімання «Поттеріани», співпрацю з Аланом Рікманом та обійми з Ральфом Файнсом, який зіграв Волдеморта. А також, про славу та дорослішання після закінчення фільмування, за якими спостерігав увесь світ. Передмову до мемуарів написала колега Фелтона Емма Вотсон, яка виконала роль Герміони Ґрейнджер у магічному кіносвіті.

«Ви, мабуть, знаєте нормальних підлітків. Можливо, ви — нормальний підліток. Якщо так, то вам відомо, що отримати тавро дивака — це недобре. Так, бути Драко — не круто через моє висвітлене волосся та регулярну відсутність на уроках. Для багатьох людей у шкільних коридорах я був Гаррі Дрочер. Вилупок на мітлі», — ділиться Фелтон в автобіографії.

Читайте також: Що читати: престижна Букерівська премія обрала 13 авторів.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).