Нова есеїстика Оксани Забужко та магічний реалізм: 7 книг червня від українських видавництв

ПОДЕЛИТЬСЯ
Драматичні романи й важливий нонфікшн
ПОДЕЛИТЬСЯ

Поки спекотне літо поступово дає про себе знати, книги стають чудовим оазисом, щоб зануритися в знакові історії в притулку прохолоди. Допоможуть із цим новинки від вітчизняних видавництв, серед яких — нова книга Оксани Забужко, магічний реалізм від нобелівського лауреата та драматичні романи.

Нижче L’Officiel Online розповідає про 7 книг червня від українських видавництв.

Мішель Пастур «Жовтий. Історія кольору» 

Книга французького професора середньовічної історії, автора знаменитої серії видань про кольори, зосереджена на жовтому — його шляху від античності до сьогодення в різних куточках світу. Вона розповідає про місце цієї барви в мистецтві, релігії, моді, літературі та науці. Хоч нині жовтий і втрачає свою популярність в сучасній Європі, в історичному й географічному розрізі він залишається важливим. У Стародавньому Китаї жовтий одяг призначався для імператора, сам колір також є знаковим у буддизмі та позначає щастя в Індії.

Міґель Анхель Астуріас «Маїсові люди»

У центрі роману лауреата Нобелівської премії з літератури, представника магічного реалізму, — корінний народ Гватемали. На його землі посягнули колонізатори, що спонукає людей повстати. Книга, яку вважають шедевром Міґеля Анхеля Астуріаса, постає дослідженням впливу колоніалізму, зіткнення сучасного й традицій.

Лейла Моттлі «Нічні патрулі»

«Нічні патрулі» — дебютний роман американської письменниці Лейли Моттлі, що привертає увагу до упереджень, расизму й несправедливості суспільства, був номінований на престижну Букерівську премію. Це історія 17-річної К’яри, життя якої схоже на виживання в Окленді. Вона та її брат покинули школу, батько помер, а матір перебуває за ґратами. Одного разу вона зіштовхується з поліцією, котра пропонує їй жахливу угоду в обмін на свободу.

Стенлі Туччі «Смак. Мої історії про життя та їжу»

«Диявол носить Prada», «Конклав», «Голодні ігри» — американський актор Стенлі Туччі тепер відомий не лише своїми знаковими ролями, а й захопленням гастрономією. Він зростав в італо-американській сім’ї, котра щовечора збиралася за столом. У своїй книзі актор передає цей досвід, розповідає кумедні й особисті історії, а також пропонує приготувати — із висвітленими в книзі рецептами страв і коктейлів.

Оксана Забужко «Наша Європа»

«Що робити, коли старий світовий порядок зруйновано, а сила стає важливішою за міжнародне право? Як знайти орієнтири й не загубитися в новій реальності? І якою вона буде, ця нова реальність?» — на ці питання відповідатиме у своїй новій книзі Оксана Забужко, українська письменниця, лауреатка Шевченківської премії. Збірка охоплює есеїстику, написану здебільшого після 2022 року. У її центрі тема Європи — з невивченими уроками XX століття, майбутнім і діалогами, що ведуться як із письменниками, так і сучасними політиками або ж падерборнськиим таксистом.

Юрій Шевельов «Кінець однієї леґенди. Есеї та статті»

Юрій Шевельов — видатний український інтелектуал, науковець і славіст, що провів ранні роки в Харкові, пережив німецькі окупацію й табори, а згодом викладав в Гарвардському та Колумбійському університетах. Книга охоплює його актуальні для сьогодення роботи — про перевідкриття історії України, національну ідентичність і західний світ.

Луїджі Піранделло «Старі й молоді»

Події роману італійського письменника, лауреата Нобелівської премії Луїджі Піранделло відбуваються наприкінці XIX сторіччя. У період після політичного об’єднання Італії виникають конфлікт поколінь і національна турбулентність. Старші чіпляються за минуле, молоді — за нові ідеали, поки вирує корупція та інтриги, зокрема й любовні.

Читайте також: Як бешкетувала еліта? Якою була столиця в 70-80-ті? 7 книг про Київ і киян

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).