6 фільмів, з якими переносишся в італійське літо

Искусство
17.06.2024
ПОДЕЛИТЬСЯ
Кіноподорож до берега лазурового моря з коханням і пригодами
ПОДЕЛИТЬСЯ

Мальовнича Італія стає ідеальним місцем для літньої мандрівки, надихаючи своїми краєвидами й культурою. L’Officiel Online пропонує вже зараз вирушити в кіноподорож до берега її лазурового моря та найвизначніших пам'яток із 6 фільмами — від культових «канікул» з Одрі Гепберн, історій кохання до дорожньої комедії.

«Велика краса» (2013)

«Велика краса» — фільм, що претендує на звання найкращого в доробку одного з найзнаковіших режисерів сучасної Італії Паоло Соррентіно. Його події розгортаються в приголомшливому літньому й красивому Римі навколо 65-річного журналіста Джепа Гамбарделла. У цьому місті, в оточенні вечірок та колишньої величі, він несподівано дізнається про смерть жінки, яку колись кохав. Одкровення змінює світогляд героя й змушує його побачити Рим, як і світ, у новому світлі.

«Кімната з видом» (1985)

Зворушлива екранізація однойменного роману Едварда Моргана Форстера з Геленою Бонем-Картер і Меггі Сміт отримала вісім номінацій на «Оскарі», з них три — переможні. Це історія про Люсі Ханічерч, яка зі своєю компаньйонкою опиняється у флорентійському пансіонаті. Щоправда, в їхній кімнаті немає вікон, які б відкривала вид на річку, тож їхні сусіди — містер Емерсон і його син Джордж — ласкаво обмінюються помешканням із мандрівницями. Обмін заради краєвидів призводить до виникнення романтичних почуттів, а втім, що буде з цим коханням, коли герої повернуться в Англію? 

«Обгін» (1962)

Події культової стрічки «Обгін» режисера Діно Різі, що був одним із родоначальників жанру комедії по-італійськи, відбуваються в Римі. У розпалі серпня головний герой — хвалькуватий Бруно — переконує сором’язливого й раніше незнайомого йому студента Роберто поїхати з ним у подорож. Дві протилежності починають спільну мандрівку, яка включає пригоди та зародження несподіваної дружби.

«Під сонцем Тоскани» (2003)

У центрі романтичної кінокартини «Під сонцем Тоскани», що заснована на однойменній книжці — розлучена письменниця Френсіс Мейз. Вона переживає депресивний епізод, тому щоб оговтатися вирушає в чарівливу Тоскану. Під час подорожі вона вирішує придбати красиву, проте занедбану віллу, яка надає героїні шанс змінити своє життя — із новими незвичайними знайомствами та натяком на нове кохання.

«Римські канікули» (1953)  

«Римські канікули» — оскароносний фільм з Одрі Гепберн, який спадає на думку одним із перших, коли йдеться про італійські пригоди. Він розповідає про принцесу Анну, що в межах дипломатичного туру прибуває до Італії. Втомлена через завантаженість розкладу героїня потайки йде з палацу, щоб відчути смак свободи в італійській столиці. На вулицях Риму вона випадково зустрічає репортера Джо, з яким вона занурюється в пам’ятні канікули тривалістю в один день.

«Талановитий містер Ріплі» (1999)

До серіалу Netflix з Ендрю Скоттом про однойменного шахрая з книг Патриції Гайсміт був не менш знаковий фільм, що здобув п’ять номінацій на «Оскарі». У ньому головні ролі виконали Гвінет Пелтроу, Джуд Лоу й Метт Деймон. Стрічка переносить глядачів в Італію, де ошуканець Том Ріплі виконує доручення багатія. Воно полягає в тому, що хлопець повинен переконати сина заможного чоловіка повернутися до США. А втім, Том Ріплі під час цієї місії, відчувши смак розкоші, не бажає розлучатися з новим способом життя, тож вдається до беззаконня.

Читайте також: Літнє чтиво: 6 книг, що надихнуть на пригоди й перевідкриття себе.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).